هاله سحابی برای گذراندن محکومیتش راهی زندان شد

هاله سحابی
Image caption خانم سحابی فرزند عزت الله سحابی، رئیس شورای فعالان ملی مذهبی است

حکم حبس قطعی هاله سحابی، فعال سیاسی و اجتماعی اجرا شد.

به گزارش میزان خبر سایت نزدیک به فعالان ملی مذهبی، هاله سحابی، فرزند عزت الله سحابی رئیس شورای فعالان ملی مذهبی که به دو سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده بود امروز راهی زندان شد.

خانم سحابی، ۵۴ ساله، قرآن پژوه و از فعالان سیاسی و اجتماعی و حوزه زنان، روز چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۸ و همزمان با مراسم تحلیف محمود احمدی نژاد در مجلس ایران، در خیابان های اطراف مجلس بازداشت شده بود.

او بعد از حدود ۱۳ روز با تامین وثیقه از زندان آزاد شد اما شعبهٔ ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی او را به دو سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

۵سال حبس در دیزل آباد برای روزنامه نگار کرد

شعبه‌ اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمانشاه کاوه قاسمی کرمانشاهی روزنامه‌نگار و فعال حقوق‌ بشر را به تحمل ۵ سال حبس تعزیری در زندان دیزل‌آباد این شهر محکوم کرده است.

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، آقای قاسمی کرمانشاهی پیش از این به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان و تبلیغ علیه نظام به واسطه‌ انتشار اخبار و گزارش‌ها و انجام گفتگو با رسانه‌ها و ارتباط با خانواده زندانیان و جان‌باختگان سیاسی" محاکمه شده بود.

این حکم روز یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ به صورت شفاهی به مصطفی احمدیان وکیل او ابلاغ شده است.

به گزارش سایت های نزدیک به اصلاح طلبان، آقای احمدیان که اعلام کرده که به این حکم اعتراض خواهد کرد صدور چنین حکمی را برای موکلش بسیار سنگین دانسته است. او همچنین گفته که اقدامات آقای قاسمی کرمانشاهی هیچکدام مصداق اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام نبوده است.

کاوه قاسمی کرمانشاهی ۱۴ بهمن ماه سال گذشته در کرمانشاه بازداشت شد. او پس از گذراندن حدوداً ۴ ماه حبس موقت، دوم خرداد ماه سال جاری با قرار وثیقه‌ آزاد شد.

هفتمین نامه خانم محتشمی پور به رئیس قوه قضاییه

فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، در هفتمین نامه سرگشاده خود به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه به بازداشت دخترش در شب سالگرد ازدواجش با آقای تاج زاده اعتراض کرده و نوشته :" شما در مقام قاضی القضات و با تکیه بر کرسی قضاوت علوی بفرمایید ما از این همه بی عدالتی باید به کجا شکایت بریم و دادخواهی کنیم؟ بفرمایید که اگر دختر گرامی شما به تاوان حق طلبی و عدالت جویی پدر و حفاظتش از آرمان های مقدس انقلاب در شب سالگرد ازدواج والدین پایبند به ارزش های انقلابی شان به بهانه ای واهی بازداشت و به اداره منکرات منتقل می شد و شب و روزی را با طبقه ای پست از نسوان که البته حاصل سوء مدیریت مسئولین در سامان دهی اوضاع اجتماعی کشورمان هستند، به سر می برد، چه احساسی داشتید؟"

در ادامه نامه، خانم محتشمی پور به اینکه از روز ششم آذر تا کنون تنها یک بار با همسرش ملاقات کرده است اشاره کرده واز رئییس قوه قضاییه ایران دادخواهی کرده است.

مطالب مرتبط