مجمع روحانیون مبارز خواستار آزادی زندانیان سیاسی شد

مجمع روحانیون مبارز
Image caption مجمع روحانیون مبارز با تشکر از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها خواستار عدم صرف آن در بودجه جاری کشور شد

مجمع روحانیون مبارز، تشکل اصلی روحانیون اصلاح طلب در ایران، در بیانیه ای خواستار آزادی زندانیان سیاسی، پایبندی حکومت به قانون و آزادی زندانیان سیاسی شد.

این مجمع در بیانیه خود که به مناسبت سالروز انقلاب اسلامی ایران منتشر شده، آورده است که ایران در طول سال گذشته با فشارهای فزاینده خارجی، حملات "تروریستی" و فشارهای بین المللی در مورد برنامه اتمی اش مواجه بوده است.

از نظر این مجمع، حکومت ایران با "عدم پایبندی به قانون و ناکاردانی" زمینه اعمال فشارهای بیشتر به کشور را فراهم کرده است.

مجمع روحانیون مبارز پیامدهای "بسته شدن فضای فکری و سیاسی" و "گسترش جو بدبینی، تهمت و دروغ" را به زندان افتادن گروه بزرگی از چهره های دینی، سیاسی و دانشگاهی دانسته است.

در این بیانیه با تقدیر از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها که اجرای صحیح آن "گام بزرگی برای حل کردن بسیاری از گره ها و مشکلات کشور" دانسته شده، آمده است که باید مواظب بود که درآمدهای ناشی از اجرای این قانون صرف جبران کاستی های بودجه دولت نشود.

در پایان این بیانیه، مجمع روحانیون مبارز، کشور را محتاج همدلی و همراهی همه کسانی که به انقلاب و ایران احترام می گذارند دانسته و خواستار آزادی زندانیان سیاسی، امن شدن و گسترش فضای تبادل آرا و اندیشه و آزادی بیان و نقد در جامعه شده است.

آزادی دو تن از دستگیر شدگان اخیر

همزمان، به نوشته سایت کلمه، نزدیک به اصلاح طلبان، زهرا حاتمی و ساجده کیانوش راد، دو تن از بازداشت شدگان اخیر با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده اند.

بنا بر این گزارش، خانم زهرا حاتمی به اتهام ارتباط با خانواده های آسیب دیدگان پس از انتخابات ایران باز داشت شده بود و پس از ۶۱ روز آزاد شد.

همچنین ساجده کیانوش راد که از هفتم آذر در بازداشتگاه ۲۰۹ متعلق به وزارت اطلاعات به سر می برد با وثیقه ای ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

او که ۴۵ روز از بازداشت خود را در زندان انفرادی بود، فرزند محمد کیانوش راد، نماینده دوره ششم مجلس و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت است.