مصباح یزدی: احکام الهی در جامعه کم رنگ نشود

مصباح یزدی
Image caption محمدتقی مصباح یزدی به طرفداری از اجرای مجازات های سخت گیرانه شرعی شهرت دارد

محمدتقی مصباح یزدی رئیس "مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی" از "دستگاه‌های نظارت و بررسی" خواست که نگذارند "احکام الهی در جامعه کم‌رنگ شود".

خبرگزاری فارس، امروز ۱۳ بهمن (۲ فوریه) گزارش کرد که آقای مصباح یزدی در دیدار با مدیر کل نظامی، انتظامی و امنیتی سازمان بازرسی کل کشور گفته است که دستگاه های نظارتی باید بیشتر به موضوعاتی اهمیت بدهند که به "قوام نظام اسلامی" و "مصلحت مردم" مربوط هستند و توان خود را صرف "کارهای کم ارزش" نکنند.

آقای مصباح یزدی از جمله اعضای مجلس خبرگان است که روابط بسیار نزدیکی با آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران دارد.

او به طرفداری از اجرای مجازات های سخت گیرانه شرعی شهرت دارد و این کار را از وظایف اصلی حکومت اسلامی می داند.

او حتی با وجود سابقه حمایت شدید از محمود احمدی نژاد، در چند نوبت از سخنان آقای احمدی نژاد درباره "فرهنگی" بودن مقابله با بدحجابی انتقاد کرده است.

آقای مصباح یزدی در تیر ماه گذشته گفت که دولت "قوه قاهره" محسوب می شود و به ویژه در مساله حجاب، فلسفه وجودی دولت "برخورد با متخلفان" است.

او در مرداد گذشته نیز در یک سخنرانی در جمع دانشجویان بسیجی تاکید کرد که "در مورد اجرای احکام خدا جای اعمال عاطفه نیست، بلکه این‌جا باید قاطعانه برخورد کرد".

آقای مصباح یزدی در شهریور ماه گذشته هم در سخنرانی دیگری در دفتر آیت الله خامنه ای در قم گفت: "اگر حاکم اسلامی یاور داشت، باید کمر را محکم ببندد و احکام اسلامی را دقیقا اجرا کند و در این جا دیگر بحث دموکراسی، آزادی و حقوق بشر جایی ندارد."

مطالب مرتبط