نقدی: مصری‌ها می خواستند لباس شخصی های ما را شبیه سازی کنند

محمدرضا نقدی
Image caption آقای نقدی می گوید که مصری ها نتوانستند بسیجی ها را به عنوان لباس شخصی شبیه سازی کنند

سرتیپ محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت که دولت مصر به دنبال شبیه سازی بسیج برای مقابله با معترضان بود اما موفق نشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای نقدی که در "مراسم تقدیر از جانبازان فتنه 88" در نیروی هوافضای سپاه پاسداران شرکت کرده بود، گفته است که "ژریم مصر می خواست با شبیه سازی از بسیج ایران از لباس شخصی ها برای دفاع از خود استفاده کند در حالی که لباس شخصی های مصر آدمهای فاسد، قدرت طلب و خائنی بودند."

به گفته رئیس سازمان بسیج مستضعفین، دولت مصر نمی دانست که "پشتوانه بسیجی های ایران خدا و اسلام است و این شیبه سازی مضحک است."

در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری، علاوه بر نیروهای نظامی، گروهی از لباس شخصی ها با معترضان برخورد می کردند که گفته می شد وابسته به بسیج و سپاه هستند.

سازمان بسیج مستضعفین یکی از واحدهای وابسته به سپاه پاسداران است که پیش از این به عنوان نیروی مقاومت بسیج فعال بود. پائیز سال گذشته آیت الله علی خامنه ای آقای نقدی را به عنوان رئیس سازمان بسیج مستضعفین منصوب کرد که از ترکیب نیروی مقاومت بسیج و نیروی زمینی سپاه تشکیل شد.

پیش از این نیروهای بسیج ترکیبی از نیروهای داوطلب بود که به صورت پاره وقت بیشتر به فعالیت های فرهنگی و مذهبی مشغول بودند، اما بعد از تغییر و تحولات تازه در سپاه پاسداران، نهاد تازه تاسیس بسیج مستضعفین ترکیبی از نیروهای تمام وقت سیاسی - نظامی است که در صورت لزوم به شکل مسلح در محل زندگی خود عمل خواهند کرد.

حضور نیروهای بسیج و نظامی در جریان انتخابات ریاست جمهوری با اعتراض نامزدهای اصلاح طلب و هواداران آنها همراه بود اما همان وقت سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده سپاه در پاسخ به منتقدان گفت که بخش غیرنظامی بسیج حق فعالیت سیاسی دارد.

پس از انتخابات هم وظیفه برخورد با اعتراضات گسترده مخالفان دولت به نتیجه اعلام شده انتخابات عمدتا به عهده سپاه و بسیج بود که در جریان این برخوردها تعدادی از معترضان کشته شدند.

مقامات ایران می گویند که تعدادی از نیروهای بسیجی هم در درگیری های پس از انتخابات جان خود را از دست داده اند و گزارش خبرگزاری فارس که به سپاه پاسداران نزدیک است، نشان می دهد که آقای نقدی در مراسمی برای تقدیر از همین افراد شرکت داشته است.

فتنه واژه است که مقامات دولت ایران در باره وقایع بعد از انتخابات به کار می برند و از میرحسین موسوی و مهدی کروبی به عنوان سران فتنه یاد می کنند.

آقای نقدی با اشاره به وقایع بعد از انتخابات گفته که "آزمایش سال پیش سخت ترین آزمایش جمهوری اسلامی بود و ملت و بسیجیان با سرافرازی از آن عبور کردند و بسیجیان نشان دادند که در پیچیده ترین شرایط کم نمی آورند."

وقایع مصر و کنار رفتن حسنی مبارک با واکنش های متفاوتی رو به رو شده اما دولت ایران و مخالفان از تحولات مصر و تونس حمایت کرده اند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی از دولت ایران درخواست مجوز کرده اند تا یک راهپیمایی در روز 25 بهمن برگزار کنند اما دولت تاکنون به آن پاسخ نداده است.

آقای نقدی گفته که "سازمان های جاسوسی غربی دنبال این هستند تا فرد عقب افتاده ای را پیدا کنند که خود را در تهران آتش بزند و این کار را با شروع تحولات مصر شبیه سازی کنند."

به گفته رئیس سازمان بسیج این افراد "خیلی عقب افتاده اند و فکر می کنند با تقلید از این کارها می توانند پیروز شوند."

بعد از انتخابات تا مدتها مردم شهرهای بزرگ به خصوص تهران هر شب الله اکبر می گفتند و آقای نقدی می گوید که "در فتنه سال گذشته نیز به دنبال شبیه سازی بودند و با تقلید از الله اکبر گفتن های اول انقلاب در پی پیروزی بودند، در حالی که ملت ایران این شبیه سازی ها را تشخیص داد و آنها را همان ابتدا تنها گذاشت و مقابلشان ایستاد."

مطالب مرتبط