رویانیان: قیمت اعلام شده بلیت مترو زیاد است

مترو
Image caption اختلاف بر سر بودجه مترو بین دولت و شورای شهر تهران همچنان ادامه دارد

رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور، قیمت اعلام شده بلیت مترو توسط شورای شهر تهران را غیر کارشناسی خواند و آن را بیشتر از قیمت مورد نظر این ستاد دانست.

محمد رویانیان همچنین اعلام کرد: "حتی نیمی از آن (قیمت بلیت مترو) هم مورد تائید ما نیست و فرمانداری به موقع به وظیفه خود در این مورد عمل خواهد کرد."

به گزارش خبرگزاری فارس، روز پنج شنبه ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه) محمد رویانیان، رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور گفت که بخش عمده یارانه سوخت به سیستم حمل و نقل عمومی پرداخت شده و بخشی دیگر در شرف پرداخت است و اگر چیزی غیر از این توافقات و سیاست‌ها انجام شود "خلاف اخلاق" است.

شورای شهر تهران، روز یکشنبه 24 بهمن تصویب کرد که قیمت بلیت مترو از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ براساس قیمت تمام شده محاسبه خواهد شد که بر اساس آن نرخ بلیت‌های تک‌سفره ۹۷۵ تومان، دو سفره هزار و ۷۲۵ تومان، بلیت‌های ۱۸۰ روزه ۸۱ هزار تومان و یک ساله ۱۲۳ هزار تومان خواهد بود.

بر این اساس شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه موظف شده است تا روز ۳۱ خرداد ماه سال آینده، بهای بلیت مترو را معادل یک سوم نرخ‌ تعیین شده محاسبه کند و در صورت پرداخت نشدن یارانه، بلیت مترو توسط دولت، اقدام به افزایش بهای بلیت کند.

محمد رویانیان در ادامه افزود:"متروی تهران مسائل زیادی دارد که باید روزی برای مردم گفته شود و مشکلات اساسی مدیریت آن باید پیگیری شود."

آقای رویانیان گفت:"ما بالاخره اعلام می‌کنیم که چقدر پول به مترو داده‌ایم و آن‌ها در مقابل چه برخوردهایی داشته‌اند و چه مشکلاتی برای مردم تهران ایجاد کرده‌اند."

بر اساس قانون توسعه حمل و نقل عمومی که به تصویب مجلس رسیده است، دولت موظف به پرداخت بخشی از بودجه مورد نیاز مترو است.

مجلس ایران سال گذشته طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن دولت باید دو میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای توسعه مترو در تهران و دیگر شهر‌ها اختصاص می‌داد.

از این مبلغ، یک میلیارد دلار سهم متروی تهران بود و پیش بینی شده بود که ۷۰۰ میلیون دلار دیگر برای متروی دیگر شهر‌ها و ۳۰۰ میلیون دلار هم به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص داده شود.

اما بنابر آمارهایی که شرکت مترو منتشر کرده دولت آقای احمدی‌نژاد از زمان بر سرکار آمدن در سال ۱۳۸۴ تاکنون بیشتر از ۲۵۰ میلیارد تومان از بودجه مصوب مجلس را به مترو نداده است.

برخی صاحب نظران اختلافات بر سر متروی تهران را با انتخابات ریاست جمهوری مرتبط می‌دانند و معتقداند که آقای احمدی‌نژاد سعی دارد تا مدیریت متروی تهران را از کنترل محسن هاشمی رفسنجانی به درآورد که در انتخابات ریاست جمهوری از رقبای وی حمایت می‌کرد.