یک نهاد روحانی در قم: کروبی باید خلع لباس شود

مهدی کروبی حق نشر عکس Isna

معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه (مرجع اعلام صلاحیت ملبس شدن طلاب به لباس روحانیت )در پی واکنش ها به تظاهرات ۲۵ بهمن در بیانیه‌ای خواستار "خلع لباس مهدی کروبی " شده است.

این معاونت در بیانیه خود اعلام کرده که "عدم صلاحیت مهدی کروبی برای پوشیدن لباس مقدس روحانیت" را احراز کرده و از دادسرای ویژه روحانیت درخواست می کند "در اسرع وقت نسبت به محاکمه و خلع لباس وی "اقدام کند.

این نهاد مذهبی گفته است:عده معدودی روحانی نما صف خود را از صفوف متحد و متراکم امت اسلام جدا و دست به اقداماتی می زنند که "آمریکا و اسرائیل این دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی، جرات چنین جسارت هایی را ندارند."

تظاهرات روز ۲۵ بهمن بعد از آن صورت گرفت که میرحسین موسوی و مهدی کروبی، با انتشار نامه مشترکی به وزارت کشور، از قصد خود برای دعوت از مردم به راهپیمایی در روز ۲۵ بهمن، برای ابراز همبستگی با مردم مصر و تونس خبر دادند و از وزارت کشور برای این راهپیمایی درخواست مجوز کردند.

پس از حضور معترضان در تظاهرات و بروز درگیری در آن، طرفداران دولت با لحنی تند و صریح از این رهبران مخالفان انتقاد کردند.

هواداران حکومت ایران چهارشنبه شب با تجمع در برابر خانه مهدی کروبی، علیه او و میرحسین موسوی شعار دادند.

سحام نیوز، سایت خبری نزدیک به مهدی کروبی همچنین از ورود ماموران امنیتی به خانه حسین کروبی، پسر مهدی کروبی خبر داد. بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی برای ورود به خانه حسین کروبی، در خانه را شکستند.

پیشتر نیز طیف گسترده‌ای از مسئولان حکومتی ایران نسبت به این تظاهرات واکنش نشان داده و برخی خواستار "اعدام" میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده‌اند.

در پی تظاهرات ۲۵ بهمن دو نفر به نام های صانع ژاله و محمد مختاری کشته شده و تعدادی نیز دستگیر شدند.