بازداشت علی کروبی و تفتیش منزل مهدی کروبی

منابع خبری نزدیک به رهبران مخالفان دولت در ایران از تفتیش خانه مهدی کروبی، بازداشت علی کروبی و تلاش برای بازداشت حسین کروبی، از پسران آقای کروبی، خبر داده‌اند.

سحام نیوز، وبسایت رسمی حزب اعتماد ملی که دبیرکلی آن بر عهده مهدی کروبی است، امروز، سه شنبه سوم اسفند (۲۲ فوریه) نوشت: "ماموران امنیتی با حضور در منزل مهدی کروبی، ایشان و خانم کروبی را در اطاق‌های مجزا محبوس کرده و سپس به جست‌و‌جو در منزل او پرداختند."

به گزارش سحام نیوز، ماموران امنیتی ضمن توقیف کردن بسیاری از اسناد و کتاب‌ها، تمامی قفل‌های منزل آقای کروبی را نیز تعویض کرده‌اند.

بنابراین گزارش‌ها، ماموران امنیتی، روز گذشته با مراجعه به منزل شخصی علی کروبی، او و همسرش نفیسه پناهی را بازداشت کرده‌اند اما خانم پناهی پس از ساعاتی آزاد شده است.

علی کروبی، در جریان ناآرامی‌های ۲۲ بهمن سال گذشته نیز برای مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

سحام نیوز همچنین از تلاش ماموران امنیتی برای بازداشت حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، خبر داد که به علت عدم حضور او در منزل شخصی اش، میسر نشده است.

فشار‌ها بر مهدی کروبی و میرحسین موسوی، پس از انتشار فراخوان راهپیمایی روز ۲۵ بهمن، تشدید شده است و ماموران امنیتی طی دو هفته گذشته، این دو رهبر مخالفان دولت را به طور غیر رسمی تحت بازداشت خانگی قرار داده‌اند.

دیروز (دوشنبه) نیز وبسایت‌های مخالفان دولت گزارش کردند که عده‌ای از نیروهای لباس شخصی با تجمع در مقابل منزل آقای کروبی و سردادن شعار، اقدام به شکستن شیشه‌ها و پرتاب نارنجک صوتی به داخل ساختمان کرده‌اند.

حق نشر عکس Kalemeh
Image caption پس از وقایع روز 25 بهمن، بسیاری از نیروهای نزدیک به حکومت ایران خواهان محاکمه و حتی اعدام آقایان کروبی و موسوی شده بودند

تجمع کنندگان (روز گذشته) طی بیانیه‌ای که با صدای بلند در برابر منزل آقای کروبی قرائت شد، اعلام کردند که منتظر فرمان نهایی رهبر ایران برای "بریدن سر کروبی و همسرش" هستند.

همزمان تصاویر منتشر شده بر روی وبسایت یوتیوب، از پایان عملیات نصب در آهنی در برابر کوچه منتهی به منزل شخصی میرحسین موسوی حکایت داشت.

پیش‌تر، وبسایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی، ضمن انتشار خبر عزل محافظان شخصی آقای موسوی، از آغاز عملیات نصب در و میله‌‌های آهنی در برابر ورودی بن بست اختر، واقع در خیابان پاستور تهران، خبر داده بود.

در همین ارتباط، اردشیر امیرارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی، دیروز به وبسایت کلمه گفته بود: "در حال حاضر، رفع بازداشت خانگی و حصر موسوی و کروبی، تبدیل به خواسته جدی جنبش سبز شده است که بر آن پافشاری خواهیم کرد."

پس از حضور قابل توجه مخالفان دولت در روز ۲۵ بهمن بسیاری از نیروهای نزدیک به حکومت خواهان محاکمه و حتی اعدام آقایان کروبی و موسوی شده بودند.