علی مطهری: قادر به حذف رفسنجانی نیستند

هاشمی رفسنجانی
Image caption در هفته های اخیر، تعداد زیادی از طرفداران رهبر ایران خواستار برکناری اکبر هاشمی رفسنجانی از ریاست مجلس خبرگان شده اند

علی مطهری نماینده تهران در مجلس، با اشاره به تلاش‌های مخالفان اکبر هاشمی رفسنجانی برای کنار زدن او از صحنه سیاسی ایران گفت: "این افراد قادر به حذف هاشمی نیستند؛ ولی اگر چنین اتفاقی رخ دهد، انقلاب و نظام لطمه می‌خورد."

وی که از منتقدان سیاست‌های دولت در جناح محافظه کار است، با اشاره به محکوم کردن "کارهای غیرقانونی" از سوی آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان بعد از تظاهرات ۲۵ بهمن تاکید کرد: "مواضع وی روشن است و نباید برای وی تعیین تکلیف کرد."

آقای مطهری دیروز هم در مصاحبه‌ای با سایت خبرآنلاین، بسیاری از رسانه‌های حامی حکومت و از جمله صدا وسیما را متهم کرد که با "به مبارزه طلبیدن" مخالفان دولت پیش از تظاهرات اعتراضی اخیر، باعث "تحریک" آنها شده‌اند.

بعد از تظاهرات مخالفان دولت، بسیاری از شخصیت‌ها و رسانه‌های حامی رهبر جمهوری اسلامی ایران، حملات تبلیغاتی شدیدی را علیه منتقدان دولت و از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی انجام داده و آنها را به همراهی با معترضان خیابانی متهم کرده‌اند.

علی مطهری در اظهارات دیروز خود در مصاحبه با خبر آنلاین، با وجود انتقاد شدید از تظاهرات اعتراضی ۲۵ بهمن، گفت: "وقتی صدا و سیمای ما به شکل مداوم عده‌ای را خطاب قرار می‌دهد که شما هیچ طرفداری ندارید و از صحنه سیاسی خارج شده و مرده سیاسی هستید، آنها تحریک می‌شوند تا خودی نشان دهند." نماینده تهران اظهار داشت: "این داستان از مناظره‌ها و بعد ادعای تقلب شروع شد. اینکه توجهی به ریشه نداشته باشیم و فکر کنیم طرف مقابل هیچ نقشی در ایجاد زمینه آن حوادث نداشته، تحلیل درستی نیست."

آقای مطهری چند روز پیش نیز خواستار آن شده بود که علاوه بر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران اصلاح طلبان معترض به دولت که تظاهرات ۲۵ بهمن با فراخوان آنها صورت گرفت، محمود احمدی‌نژاد نیز به دلیل "اتهام زنی‌های" خود در مناظره‌های انتخاباتی و "زمینه سازی فتنه" محاکمه شود.

محمود احمدی‌نژاد در جریان مناظره‌های تلویزیونی خود قبل از انتخابات ریاست جمهوری دهم، تعدادی از سیاستمداران رقیب و از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی را هدف اتهامات شدید قرار داده بود.

علی مطهری در مصاحبه اخیر خود، با تاکید بر لزوم برخورد همزمان با مقصران بروز "بحران" در کشور گفته است: "تا زمانی که این اقدام انجام نشود و مردم احساس عدالت و انصاف نکنند وجدان جامعه آرام نمی‌گیرد. تا زمانی که یک طرف را حضرت عباس و حضرت علی اکبر بدانیم و طرف دیگر را ابن زیاد و عمر سعد، این بحران ادامه خواهد داشت."

این نماینده جناح اکثریت، همچنین با انتقاد از حملات انجام شده علیه هاشمی رفسنجانی در روزهای بعد از تظاهرات ۲۵ بهمن گفته است: "در چند روز اخیر اظهار نظر‌هایی درباره آقای هاشمی شده که برخی از آنها از انصاف به دور است."

اظهارات علی مطهری در حالی منتشر می‌شود که همزمان با افزایش حملات عده‌ای از مسئولان حکومتی به اکبر هاشمی رفسنجانی، روزنامه جمهوری اسلامی از حمله فیزیکی نیروهای لباس شخصی به اعضای خانواده رئیس مجلس خبرگان خبر داده است.

به نوشته این روزنامه، دیروز درحالی که دو تن از فرزندان و تعدادی از اعضای خانواده آقای هاشمی رفسنجانی برای برگزاری مراسم درگذشت یکی از بستگان خود در "حرم حضرت عبدالعظیم" (واقع در شهر ری) حضور داشته‌اند، دو نفر از نیروهای لباس شخصی اعضای این خانواده را "منافق" خطاب کرده و یکی از دختران وی را مورد حمله قرار داده‌اند.

این روزنامه افزوده است که در جریان این حمله، مهاجمان دو تن از نوه‌های اکبر هاشمی رفسنجانی را هدف ضربات "شوکر" (دستگاه شوک دهنده الکتریکی) قرار داده و قصد درگیر شدن با محسن هاشمی، فرزند رئیس مجلس خبرگان را داشته‌اند.

مطالب مرتبط