هشدار شهردار تهران به دولت برای پرداخت یارانه بلیت مترو

قالیباف
Image caption شهردار تهران می گوید که طبق قانون باید سهم متوهران از صندق ارزی پرداخت شود

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران اعلام کرد اگر دولت یارانه مترو را نپردازد چاره‌ای جز افزایش قیمت بلیت نیست چرا که شهرداری توان این را ندارد که سهم دولت را هم بپردازد.

او گفت بر اساس قانون جامع حمل و نقل، پنجاه درصد هزینه‌های مترو باید توسط شهرداری پرداخت شود و پنجاه درصد توسط دولت.

اختلاف دولت و شهرداری تهران بر سر پرداخت یارانه بلیت مترو از مدتها پیش شروع شده است اما تازه ترین موضوع این است که شورای شهر تهران اعلام کرد که درصورت ادامه روند کنونی، مجبور است که از تابستان سال آینده قیمت بلیت مترو را افزایش دهد.

شورای شهر تهران، روز یکشنبه ۲۴ بهمن تصویب کرد که قیمت بلیت مترو از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ براساس قیمت تمام شده محاسبه خواهد شد که بر اساس آن نرخ بلیت‌های تک‌سفره ۹۷۵ تومان خواهد بود.

بر این اساس شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه موظف شده است تا روز ۳۱ خرداد ماه سال آینده، بهای بلیت مترو را معادل یک سوم نرخ‌ تعیین شده محاسبه کند و در صورت پرداخت نشدن یارانه بلیت مترو توسط دولت، اقدام به افزایش بهای بلیت کند.

پیش از این محمد رویانیان، رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور، قیمت اعلام شده بلیت مترو توسط شورای شهر تهران را غیر کار‌شناسی خواند و آن را بیشتر از قیمت مورد نظر این ستاد دانست.

آقای رویانیان گفته بود که ما بالاخره اعلام می‌کنیم که چقدر پول به مترو داده‌ایم و آن‌ها در مقابل چه برخوردهایی داشته‌اند و چه مشکلاتی برای مردم تهران ایجاد کرده‌اند.

شهردار تهران در ادامه به عدم ترخیص واگن‌های مترو از گمرک بندر عباس اشاره کرد و گفت: "دولت تاکنون اعتبارات لازم را پرداخت نکرده و سزاوار نیست که این واگن‌ها شب عید در گمرک بمانند."

آقای قالیباف گفت:"دولت می‌گوید که در مورد مترو هزینه پرداختی را افزایش داده، اما باید این را در نظر گرفت که میزان توسعه خط مترو با سالهای گذشته قابل مقایسه نیست و ما از احداث سالانه ۲ کیلومتر به ۲۰ کیلومتر رسیده‌ایم.

آقای قالیباف در ادامه گفت که طبق قانون باید سهم دو میلیاردی مترو از حساب صندوق ذخیره پرداخت شود.

مجلس ایران روز سه شنبه سوم اسفند مصوبه سال گذشته خود برای پرداخت دو میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای مترو را تمدید کرد.

از این مبلغ، یک میلیارد دلار سهم متروی تهران است و پیش بینی شده بود که ۷۰۰ میلیون دلار دیگر برای متروی دیگر شهر‌ها و ۳۰۰ میلیون دلار هم به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص داده شود.

برخی صاحب نظران اختلافات بر سر متروی تهران را با انتخابات ریاست جمهوری مرتبط می دانند و معتقدند که آقای احمدی نژاد سعی دارد تا مدیریت متروی تهران را از کنترل فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی به درآورد که در انتخابات ریاست جمهوری از رقبای وی حمایت می کرد.