فخرالسادات محتشمی‌پور بازداشت شد

فخر السادات محتشمی پور حق نشر عکس FARS
Image caption خانم محتشمی‌پور در ماه‌های اخیر در اعتراض به بازداشت همسرش ده‌ها نامه و مقاله اعتراض‌آمیز نوشته و از جنبش اعتراضی موسوم به جنبش سبز و رهبران آن به صراحت دفاع کرده است

فخرالسادات محتشمی پور، عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی، مدیرکل امور بانوان وزارت کشور در دولت اصلاحات و همسر مصطفی تاجزاده بازداشت شد.

علی طباطبایی، داماد خانم محتشمی پور امروز سه شنبه ۱۰ اسفند به بی بی سی فارسی گفت که ساعتی پیش خانم محتشمی پور با موبایل خود با آنها تماس گرفته و موبایل را روشن گذاشته تا آنها مکالمه او و مأموران را بشنوند.

به گفته آقای طباطبایی، صدای مأموران در این تماس تلفنی شنیده می شد که به خانم محتشمی پور می گفتند که باید او را با خود ببرند.

آقای طباطبایی گفت که صدای خانم محتشمی پور هم شنیده می شد که می گفته: "مگر من چکار کرده ام؟ من هم مثل بقیه مردم به خیابان آمده ام و دارم راه می روم".

مأموران در پاسخ تأکید کرده اند که باید او را با خود ببرند.

اعضای خانواده خانم محتشمی پور می گویند که پس از این تماس تلفنی نتوانسته اند خبری از او بگیرند.

خانم محتشمی‌پور در ماه‌های اخیر در اعتراض به بازداشت همسرش ده‌ها نامه و مقاله اعتراض‌آمیز نوشته و از جنبش اعتراضی موسوم به جنبش سبز و رهبران آن به صراحت دفاع کرده است.

داماد خانم محتشمی پور به بی بی سی فارسی گفت که علت دستگیری او، شرکت در تجمع اعتراضی امروز بوده است که در واکنش به حصر یا بازداشت میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همسران آنها برگزار شد.

مطالب مرتبط