تاکید خانواده کروبی بر صحت خبر بازداشت آقای کروبی و همسرش

مهدی کروبی و میر حسین موسوی حق نشر عکس Kalemeh
Image caption پیش از خانواده مهدی کروبی، دختران میرحسین موسوی هم نسبت به تکذیب خبر بازداشت پدر و مادر خود واکنش نشان داه بودند

در واکنش به تکذیب خبر بازداشت رهبران معترضان به دولت توسط برخی منابع نزدیک به حکومت ایران، سایت سحام نیوز به نقل از "خانواده مهدی کروبی"، بر صحت خبر بازداشت آقای کروبی و همسرش، فاطمه کروبی تاکید کرد.

این سایت امروز ۱۰ اسفند (۱ مارس) به نقل از اعضای خانواده مهدی کروبی نوشت: "تمامی شواهد حاضر، دال بر عدم حضور مهدی کروبی و فاطمه کروبی در منزل است. صبح امروز یکی از عروسان آقای کروبی به منزل مراجعه کرد که متاسفانه حتی کسی برای پاسخگویی، جلوی در منزل نیز حاضر نشد."

همزمان، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت: "اخبار منتشره از سوی برخی رسانه‌های معاند مبنی بر انتقال آقایان موسوی و کروبی به بازداشتگاه حشمتیه صحت ندارد."

واکنش فرزندان موسوی

شب گذشته، در پی انتشار خبر انتقال میرحسین موسوی و مهدی کروبی به بازداشتگاه حشمتیه در سایت کلمه، خبرگزاری فارس به نقل از یک مقام قضایی که حاضر به ذکر نام خود نشده بود، نوشت: "این دو در حال حاضر در منازل خود به سر می‌برند و تنها محدودیت‌هایی در تماس‌های آنان با عناصر مشکوک اعمال شده است."

در پی انتشار این خبر، فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در گفت‌و‌گو با سایت کلمه، خبر تکذیب بازداشت پدر و مادر خود را به شدت رد کردند.

دختران میرحسین موسوی تاکید کردند: "تنها هنگامی عدم صحت خبر بازداشت پدر و مادرمان برای ما مشخص و قابل باور خواهد شد که فورا با آنها در خانه پدری خود و بدون تهدید یا حضور نیروهای امنیتی یا نظامی در صحت و سلامت کامل فیزیکی و روحی، همان گونه که تا پیش از ناپدید شدن بوده‌اند، دیدار کنیم."

در نقل قول امروز سایت سحام نیوز از اعضای خانواده مهدی کروبی نیز آمده است: "ما در ابتدا تمایل به باز کردن تمامی ابعاد یورش ماموران نبودیم. اما از آنجا که عقلانیت در سخنان دادستان و دیگر مقامات دیده نمی‌شود، بخشی از اعمال غیر قانونی که ساواکی‌ها هرگز به آن مبادرت نمی‌کردند را بازگو کرده و شرح کامل ماوقع و برخورد شجاعانه و مثال زدنی خانم کروبی را به زودی منتشر خواهیم کرد."

خبر "زندانی شدن" آقایان موسوی و کروبی، در حالی اعلام شده که امروز قرار است معترضان به حکومت ایران، به درخواست "شورای هماهنگی راه سبز امید" در حمایت از این دو رهبر مخالفان دست به راهپیمایی بزنند.

این تشکل نزدیک به میرحسین موسوی و مهدی کروبی، چند روز پیش با صدور بیانیه‌ای از هواداران "جنبش سبز" خواسته بود تا در اعتراض به سلب آزادی این دو از سوی نیروهای امنیتی، روز سه‌شنبه دهم اسفند به راهپیمایی بپردازند.

بر اساس این بیانیه، راهپیمایی روز سه شنبه (امروز)، از ساعت پنج بعدازظهر و از میدان امام حسین تهران به سوی میدان آزادی برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست