به روز شده:  15:46 گرينويچ - جمعه 04 مارس 2011 - 13 اسفند 1389

اقتصاد ایران

محسن هاشمی؛ مدیر عامل مترو تهران استعفا داد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

محسن هاشمی با ارسال نامه‌ای به شهر دار تهران از مدیر عاملی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) استعفا داد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) روز جمعه ۱۳ اسفند (۴ مارس) محسن هاشمی با ارسال نامه‌ای به محمد باقر قالیباف، شهردار تهران درباره دلایل استعفای خود نوشت: "عطف به استعفاهای مکرر گذشته و پیرو مصوبه اخیر در مورد ابقای اینجانب برای یک دوره جدید، پس از ۱۷ سال که به عنوان عضو، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل در مترو تهران بوده‌ام، خواهشمندم موافقت فرمائید فرد دیگری که امکان هماهنگی بیشتری دارد، در راس مدیریت مترو قرار بگیرد."

در این نامه آمده است: "علیرغم حمایت مجلس، شورای شهر و شهرداری تهران برای تامین نقدینگی به دلایل مختلف از جمله تحریم خارجی و مشکلات داخلی امکان استفاده از اعتبارات قانونی فراهم نیست."

او به کمبود واگن‌ها اشاره کرده که باعث شده است از "نصف ظرفیت خطوط استفاده شود" و در حالیکه "واگنها و تجهیزاتی" در گمرک در حال خاک خوردن هستند.

پیش از این هم آقای قالیباف در افتتاح ایستگاه های جدید مترو با اشاره به عدم حمایت دولت از مترو گفته بود:"در حالی که واگن های مترو در گمرک بندرعباس به علت نبود اعتبار خاک می خورند، مردم در پایتخت در صف مترو مانده اند."

محسن هاشمی علت تاخیر در انجام پروژه‌های مهم توسعه مترو را "عدم همکاری دولت در توسعه مترو" دانسته است.

او در پایان نامه خود با بیان اینکه ممکن است عدم حمایت از مترو به دلیل حضور وی باشد نوشته است: "اکنون مردم از فشار و ازدحامی که ناشی از کم لطفی مسئولان دولتی در تامین خواسته های قانونی مترو است رنج می برند و تمام پیگیری ها به نتیجه مناسبی که در شان پروژه حیاتی مترو باشد نرسیده است."

برخی صاحب نظران اختلافات بر سر متروی تهران را با انتخابات ریاست جمهوری مرتبط می‌دانند و معتقدند که آقای احمدی‌نژاد سعی کرده تا مدیریت متروی تهران را از کنترل محسن هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت به در آورد که در انتخابات ریاست جمهوری از رقبای وی حمایت می‌کرد.

رویانیان: دولت آماده است مترو را از شهرداری تحویل بگیرد

همزمان محمد رویانیان، رئیس ستاد سوخت و حمل نقل کشور در گفت‌و‌گو با خبرگزاریهای فارس و ایرنا گفت که شرکت حمل ونقل ریلی کشور به نمایندگی از دولت آمادگی این را دارد که همه فعالیتهای مترو را به عهده بگیرد و با قیمتی کمتر از ۴۰۰ تومان برای هر بلیت که سهم مردم از آن ۱۵۰ تومان خواهد بود به پنج سال جوسازی و فرافکنی سیاسی پایان دهد.

محسن هاشمی

محسن هاشمی اظهار امیدواری کرد که با رفتن او، کسی در راس مترو قرار بگیرد که امکان هماهنگی بیشتری دارد

پیش از این هم دولت ایران اعلام آمادگی کرده بود تا مدیریت مترو را بر عهده بگیرد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران بیستم آبان سال گذشته در یک برنامه تلویزیونی گفته بود: "من تصمیم گرفته ام مدیریت مترو را به دولت برگردانم... دولت خود مدیریت مترو را بر عهده می گیرد، بودجه اش را می گذارد و می سازد و قیمت آن نیز تا ده، پانزده سال بالا نخواهد رفت و به سرعت هم آن را تمام خواهد کرد."

تصمیم آقای احمدی نژاد با واکنش های تندی روبرو شد و مرکز پژوهشهای مجلس ایران، طرح در اختیار گرفتن مترو توسط دولت را غیر قانونی داست و گفت که این تغییر باید به تصویب مجلس برسد.

آقای رویانیان گفت به نظر می‌رسد که در این شرایط عده‌ای ابایی ندارند با اعلام اعداد و ارقام نجومی درباره افزایش قیمت بلیت مترو آرامش فکری مردم را بر هم بزنند، "تاخیر در برنامه حرکت قطار‌ها" را ناشی از "تسری مشکلات داخلی و مدیریتی مترو"به مردم دانست.

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران روز ۷ اسفند اعلام کرد اگر دولت یارانه مترو را نپردازد چاره‌ای جز افزایش قیمت بلیت نیست چرا که شهرداری توان این را ندارد که سهم دولت را هم بپردازد.

شورای شهر تهران، روز یکشنبه ۲۴ بهمن تصویب کرد که شرکت مترو موظف است تا روز ۳۱ خرداد ماه سال آینده، بهای بلیت مترو را معادل یک سوم نرخ‌ تعیین شده محاسبه کند و در صورت پرداخت نشدن یارانه بلیت مترو توسط دولت، بهای بلیت از جمله بلیت تک نفره را از ۲۵۰ تومان به ۹۷۵ تومان افزایش دهد.

قالیباف

شهردار تهران هشدار داده بود که اگر دولت سهم خود برای یارانه بلیت مترو را نپردازد قیمت بلیت مترو افزایش پیدا می کند

رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور، وظیفه دولت را "حداکثر تا سقف ۵۰ درصد اعتبارات سالانه مورد نیاز مترو" آنهم با اولویت خرید واگن و تجهیزات دانست و گفت:"به فرض سهم ۱۰ درصدی دولت در تامین اعتبارات مترو هم، شهرداری ملزم به پراخت ۹۰ درصد مابقی است و نمی‌تواند هیچگونه ادعایی داشته باشد."

او نکته مهمتر را این دانست که اعتبارات تامین شده از سوی دولت باید صرف خرید ناوگان و تجهیزات شود نه اینکه برای تامین مخارج حفر تونل و ریل گذاری هزینه شود و با "اتمام اعتبارات در افتتاح‌های نمایشی و زود هنگام" دولت را برای تامین اعتبارات فراقانونی خرید واگن، تحت فشار قرار دهند.

آقای رویانیان با اشاره به رشد توسعه مترو در سالهای ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد گفت که هر سال درآستانه تصویب بودجه سالانه، هیاهوی مترو تهران آغاز می‌شود تا بر روی تصمیم نمایندگان مجلس تاثیر بگذارند.

نمایندگان مجلس ایران چند روز پیش با تمدید قانون استفاده از تسهیلات ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی و عمومی موافقت کردند.

مجلس ایران سال گذشته طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن دولت باید دو میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای توسعه مترو در تهران و دیگر شهر‌ها اختصاص دهد.

از این مبلغ، یک میلیارد دلار سهم متروی تهران بود و پیش بینی شده بود که ۷۰۰ میلیون دلار دیگر برای متروی دیگر شهر‌ها و ۳۰۰ میلیون دلار هم به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص داده شود.

قانون مصوب مجلس برای اختصاص دو میلیارد دلار برای توسعه مترو، تنها تا پایان سال جاری خورشیدی اعتبار داشت.

اما محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، با پرداخت این بودجه مخالفت کرده و گفته بود که دولت لزومی به اجرای این قانون نمی بیند.

او با اشاره به اینکه شورای نگهبان هم این مصوبه را غیر قانونی دانسته است، گفت: "این موضوع که مجلس محل تامین این بودجه را از صندوق ارزی تعیین کرده، اشتباه است زیرا برای همه موجودی حساب ذخیره ارزی برنامه ریزی شده و نمی‌توان خارج از آن عمل کرد."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.