دادستان تهران: هتاکان به خانواده هاشمی شناسایی شدند

فائزه هاشمی حق نشر عکس Reuters

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران می گوید که دو نفر از کسانی که نسبت به اعضای خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی "هتاکی" کرده اند، شناسایی شده اند.

به گزارش ایلنا، آقای جعفری دولت آبادی امروز (سه شنبه ۱۷ اسفند - هشتم مارس) گفت که دو متهم شناسایی و پرونده برای آنها تشکیل و به زودی به دادسرای تهران ارجاع می شود.

در همین حال، خبرگزاری مهر به نقل از دادستان تهران نوشت که متهمان این پرونده "شناسایی و بازداشت" شده اند.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران نیز چند روز پیش گفته بود که عده ای به خود اجازه می دهند در کوچه و خیابان علیه مخالف سیاسی خود شعار بدهند: "در همین چند روز اخیر نسبت به بعضی از مسئولان و خانواده های آنها هتاکی شد که این ظلم است".

به نظر می رسد که اشاره رئیس قوه قضاییه و دادستان تهران به حملاتی لفظی و فحش های ناموسی‌ است که اخیرا در پارکینگ حرم عبدالعظیم در جنوب تهران به فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی داده شد.

در فیلمی که از این واقعه در اینترنت منتشر شده است، افرادی دیده می شوند که خود را "بچه حزب اللهی های شاه عبدالعظیم" معرفی می کنند و به خانم هاشمی و پدرش ناسزا می گویند.

چند روز پس از انتشار فیلم این واقعه، هویت شخصی که ظاهرا رهبری اهانت کنندگان را به عهده داشت، توسط یکی از وبلاگ نویسان سرشناس هوادار حکومت معرفی شد.

حسین قدیانی، وبلاگ نویس و نویسنده "بسیجی" در وبلاگ خود، "قطعه ۲۶"، نوشته است که این فرد سعید تاجیک، از بسیجیان دوره جنگ است که کتاب خاطرات خود را به نام "جنگ دوست داشتنی" منتشر کرده است.

آقای تاجیک در مصاحبه ای که بهمن ماه سال گذشته با آقای قدیانی داشته و در وبلاگ قطعه ۲۶ منتشر شده است، در پاسخ به معترضانی که تظاهرات خیابانی شعار داده بودند "توپ، تانک، بسیجی دیگر اثر ندارد" گفته بود: "مهم ترین اثر بسیج این است که اجازه نداد صدام پدر بعضی ها باشد. اگر بسیج نبود، این هتاکان باید به خواهر صدام می گفتند عمه".

سخنان امروز دادستان تهران در ارتباط با شناسایی و تشکیل پرونده برای دو نفر از "هتاکان خانواده آقای هاشمی" در حالی عنوان می شود که آقای جعفری دولت آبادی، چهارشنبه گذشته (یازدهم اسفند) در پاسخ به سئوالی در مورد "هتاکی به فرزند یکی از مسئولان نظام" گفته بود: "رسیدگی در خصوص افراد خانواده یک مسئول مستلزم شکایت شخص است و بین فرزندان و خود مسئولان تفاوت وجود دارد، در مورد فرزندان به واسطه قانون مسئولیتی بر عهده ما نیست، اما در خصوص مسئولان بارها تأکید کرده ایم که اهانت جرم است".

فائزه هاشمی طی یک سال و نیم گذشته، بارها به خاطر حمایت از معترضان به نتایج انتخابات خرداد ۸۸، مورد انتقاد حامیان دولت قرار گرفته و چند بار نیز در جریان اعتراضات خیابانی بازداشت شده بود که تازه ترین مورد آن بازداشت چند ساعته او در روز اول اسفند ماه بود مه مخالفان دولت به مناسبت هفتمین روز کشته شدگان وقایع ۲۵ بهمن به خیابان ها آمده بودند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست