سایت کلمه: موسوی و رهنورد به بازداشتگاه منتقل نشده‌اند

زهرا رهنورد و میرحسین موسوی
Image caption بیست و سه روز از آغاز حصر خانگی خانم رهنورد و آقای موسوی می‌گذرد

سایت کلمه، پایگاه خبری نزدیک به مخالفان دولت ایران با اصلاح خبر قبلی خود، تأیید کرد که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در حصر خانگی به سر می برند.

این سایت روز سه شنبه ۱۷ اسفند (۸ مارس) نوشت: "تحقیقات کلمه در روزهای اخیر مشخص کرد که خانم رهنورد و آقای موسوی تا لحظه تنظیم خبر در بازداشت خانگی به سر می برند".

سایت کلمه دوشنبه ۹ اسفند از انتقال آقای موسوی و خانم رهنورد به زندان حشمتیه در تهران خبر داده بود.

این سایت اکنون نوشته است: "بدینوسیله خبر انتقال از منزل به بازداشتگاه تصحیح و از مخاطبان محترم عذرخواهی می شود".

سایت کلمه از "تناقض گویی، پرده پوشی و ابهام در گفتار مسئولان" در مورد وضعیت رهبران مخالفان دولت انتقاد کرده و آن را باعث دامن زدن به اخبار نگران کننده ای دانسته است که در مورد آنها منتشر شده بود.

همزمان، سحام نیوز، سایت خبری حزب اعتماد ملی، از ادامه بی خبری فرزندان مهدی کروبی از وضع او همسرش خبر داده است.

سحام نیوز به نقل از یکی از اعضای خانواده کروبی که نام او را منتشر نکرده، نوشته است: "متاسفانه تا این لحظه هیچ اطلاعی از وضعیت مهدی كروبی و فاطمه كروبی نداریم و بنا به شواهد قوی معتقدیم ایشان در منزل نبوده و به مكان نامعلومی منتقل شده اند."

این عضو خانواده کروبی ادامه داد: " تا زمانی كه به صورت حضوری با پدر و مادر در منزل دیدار نداشته باشیم، هرگونه خبر مبنی بر حصر خانگی ایشان و مواردی از این دست را تكذیب می كنیم."

به گزارش سحام نیوز، از سرنوشت علی کروبی، پسر سوم مهدی کروبی که بازداشت شده است نیز خبری در دست نیست.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو رهبر مخالفان دولت ایران پس از آنکه از هواداران خود برای تجمع و راهپیمایی در روز ۲۵ بهمن دعوت کردند، توسط مأموران امنیتی در حصر خانگی قرار گرفتند.

بستگان آنها مدتی بعد گفتند که در مراجعه به خانه آنها، شواهدی مبنی بر حضور آنها در خانه دیده نمی شود.

وزیر امور خارجه ایران اخیرا گفته بود که آقایان موسوی و کروبی به همراه همسرانشان در خانه خود به سر می برند و می توانند با بستگان خود تماس بگیرند.

با این حال هنوز گزارشی از برقراری تماس میان آنها و فرزندانشان منتشر نشده است.

ساعتی پس از انتشار اصلاحیه سایت کلمه در مورد انتقال آقای موسوی و خانم رهنورد، یکی از اعضای خانواده آقای کروبی به سایت سحام نیوز، پایگاه خبری ای که خبرهای آقای کروبی را منتشر می کند، گفت: "تا این لحظه هیچ اطلاعی از وضعیت مهدی کروبی و فاطمه کروبی نداریم و بنا به شواهد قوی، معتقدیم که ایشان در منزل نبوده و به مکان نامعلومی منتقل شده اند".

او گفت تا زمانی که امکان ملاقات حضوری با خانم و آقای کروبی را در منزل آنها نداشته باشد، نمی تواند گفته مقامات حکومتی مبنی بر حضور آنها در حصر خانگی را تأیید کند.

مطالب مرتبط