انتشار خبری دروغ در مورد درگذشت هاشمی رفسنجانی

سایت مجلس خبرگان حق نشر عکس expediency council
Image caption ساعاتی بعد از هک شدن سایت مجلس خبرگان، سایت مجمع تشخیص مصلحت هم هک شده است

هکر‌ها امروز با نفوذ به سایت‌های اینترنتی مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، برای مدتی خبری دروغ مبنی بر درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی را بر روی این دو سایت قرار دادند.

محسن هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، محمد هاشمی برادر و رئیس دفتر آقای هاشمی رفسنجانی و رضاسلیمانی مدیر کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش‌هایی جداگانه این خبر را تکذیب کرده‌اند.

این اقدام یک روز پس از آن صورت گرفت که در جلسه سالانه مجلس خبرگان رهبری، اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس سابق مجلس خبرگان، از کاندیدا شدن مجدد برای ریاست این مجلس خودداری کرد و محمدرضا مهدوی کنی به ریاست این نهاد برگزیده شد.

رسانه‌های ایران، هنوز راجع به هویت عوامل نفوذ به سایت‌های مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، گمانه زنی نکرده‌اند.

این خبرهای جعلی به صورت پیام تسلیت اعضای هیأت رئیسه مجلس خبرگان و پیام تسلیت رهبر ایران منتشر شده بود.

به گزارش سایت خبرآنلاین، محمد هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگار این سایت مبنی بر اینکه "فکر می‌کنید چه کسانی اقدام هک کردن سایت کرده‌اند"، به ابراز بی‌اطلاعی بسنده کرده است.

محمد هاشمی به خبرآنلاین گفته است: "از آنجا که مسئولیت دبیرخانه مجلس خبرگان با آیت الله یزدی است فرزند ایشان مجید یزدی مسئولیت سایت خبرگان رهبری را بر عهده دارد و وقتی با ایشان تماس گرفتیم ایشان به ما اعلام کرد که سایت هک شده است و ما در حال خارج کردن آن [خبر جعلی] هستیم."

وی در پاسخ به اینکه آیا اکبر هاشمی رفسنجانی هم از این خبر مطلع شده یا نه، گفته است: "بله و از شنیدن آن خندیدند."

همزمان با انتشار خبر جعلی در گذشت آقای هاشمی رفسنجانی، در سایت شخصی او مطلبی به چاپ رسیده که تاکید دارد "جریان‌های افراطی"، سی سال است که بدون نتیجه "رویای پایان هاشمی" را در سر می‌پرورانند.

هکر‌های سایت مجلس خبرگان رهبری، در خبر ساختگی امروز صبح خود، نوشته اند که هیات رئیسه و اعضای مجلس خبرگان "درگذشت" رئیس سابق این مجلس را تسلیت گفته اند.

این در حالی است که خبر جعلی قرار داده شده توسط هکر‌ها بر روی سایت مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز، به "پیام تسلیت" آیت الله خامنه‌ای به همین مناسبت اختصاص یافته بود.

مطالب مرتبط