به روز شده:  07:09 گرينويچ - 13 مارس 2011 - 22 اسفند 1389

سرتیپ فضلی: هکرهای بسیجی به سایت‌های دشمن حمله می کنند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

سرتیپ علی فضلی، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفته است لشکر سایبری ایران به آنچه او سایت های دشمنان انقلاب اسلامی خوانده، حمله می کنند.

آقای فضلی در گفت و گو با خبرگزاری مهر، لشکر سایبری ایران را شامل متخصصانی از بسیج اساتید، دانشجویی، طلاب و بسیج خواهران دانست و گفت چون در حوزه سایبری، به ما هجمه وارد می شود، این لشکر نیز به سایت های دشمن، هجمه وارد می کند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفته است رویکرد این سازمان، مقابله با جنگ نرم و سازماندهی ارتش دهها میلیونی است.

او تاکید کرده که سازمان بسیج مستضعفین، در حوزه سایبر و مقابله با جنگ نرم، گام های اساسی برداشته است.

مقام‌های ایران طی چند سال گذشته بارها گفته اند که حکومت درگیر جنگ نرم با دشمنان خود است.

"جنگ نرم"، عمدتا پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران مورد توجه مقامات این کشور قرار گرفت و منظور از آن، اقدامات دشمنان جمهوری اسلامی در عرصه های فرهنگی و رسانه ای است که، به عقیده آنها برای براندازی حکومت مورد استفاده قرار می گیرد.

 "ارتش سایبری ایران"

گروهی به نام "ارتش سایبری ایران" طی یکی دو سال گذشته، به چندین سایت اینترنتی مانند تویتر حمله کرده است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز پس از آن که سرلشکر محمدعلی جعفری فرماندهی آن را به عهده گرفت، مرکزی تحت عنوان "بررسی جرایم سازمان یافته" تشکیل داد که زیر مجموعه پدافند سایبری سپاه قرار گرفت و وظیفه آن "نظارت و بررسی جرائم سازمان يافته تروريستی، جاسوسی، اقتصادی و اجتماعی در فضای مجازی" اعلام شد.

مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سپاه پاسداران به نام "ارتش سایبری" هم شناخته می شود.

گروهی به نام "ارتش سایبری ایران" طی یکی دو سال گذشته، به چندین سایت اینترنتی مانند تویتر حمله کرده است اما مشخص نیست آیا ارتباطی میان این گروه و سپاه پاسداران وجود دارد یا نه.

سپاه پاسداران و نیروی انتظامی پس از انتخابات فعالیت های خود را در کنترل فضای اینترنت گسترش داده اند.

مقام های دولت ایران، فعالیت های مخالفان دولت در فضای اینترنت را مصداق جنگ نرم با نظام جمهوری اسلامی و نوعی تلاش برای براندازی حکومت می دانند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.