پسر کروبی: با پدر و مادرم در آپارتمان خودشان ملاقات کردم

فاطمه و مهدی کروبی
Image caption محمدتقی کروبی نوشته است که پس از ۳۸ روز با والدین خود ملاقات داشته است

پسر مهدی کروبی، یکی از رهبران مخالفان دولت ایران که در حبس خانگی به سر می برد، اعلام کرد که "با هماهنگی مقامات امنیتی" توانسته با پدر و مادر خود ملاقات کند.

محمدتقی کروبی روز جمعه ۲۷ اسفند (۱۸ مارس) در یادداشتی در وبسایت خود نوشت که این ملاقات در آستانه نوروز و "در آپارتمان مسکونی آنان" انجام شده است.

پس از انتشار خبرهای مربوط به انتقال میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسران آنها به مکانی نامعلوم در هفته های گذشته، این نخستین بار است که یکی از فرزندان آقای کروبی با آنها ملاقات می کند.

دو رهبر مخالفان دولت ایران هنگامی به همراه همسرانشان در حصر خانگی قرار گرفتند که از هواداران خود برای انجام تظاهراتی در روز ۲۵ بهمن در تهران دعوت کردند.

مجتبی واحدی، یکی از مشاوران مهدی کروبی به بی بی سی فارسی گفت که ملاقات محمدتقی کروبی با پدر و مادرش چهارشنبه شب در منزل مسکونی آنها "که توسط مأموران حکومتی تصرف و به یک زندان تمام عیار تبدیل شده" انجام گرفته است.

محمدتقی کروبی روز چهارشنبه در وبسایت خود نوشته بود: "بعد از بیست و سه روز بی خبری از وضعیت پدر و مادرم، امروز روحانی عزیزی که مورد اعتماد خانواده و حاکمیت است طی تماس تلفنی با اینجانب اظهار داشتند که شب گذشته در محیطی دوستانه با پدر و مادرم ملاقات نموده اند. این عزیز خبر از صحت، سلامت و آرامش کامل آنان دادند."

آقای واحدی به بی بی سی فارسی گفت که آقا و خانم کروبی در مدت بازداشت خانگی به رادیو، تلویزیون و روزنامه دسترسی نداشته اند و داروهای آنها به مدت دو هفته به آنها داده نمی شده است.

با این حال، به گفته آقای واحدی، حال آقای کروبی خوب بوده و گفته است که حتی اگر آزاد شود، مواضع خود را محکم تر از قبل پیگری می کند؛ اما خانم کروبی بسیار لاغر شده است.

چند روز پس از آغاز حصر خانگی آقای کروبی و همسرش، فرزندان آنها گفته بودند که در مراجعه به منازل مسکونی والدینشان اجازه ورود پیدا نکرده اند و نشانه ای از حضور آنها در خانه ندیده اند.

فرزندان آقای کروبی گفته بودند که چراغ های خانه در طول شب خاموش و بعضی شیشه های مجتمع مسکونی آنها شکسته شده بود و هیچ پاسخی به در زدن آنها داده نشده است.

اکنون آقای واحدی می گوید که تمام پنجره های آپارتمان محل سکونت آقای کروبی و همسرش مسدود شده است "به طوری که نور از آن ها عبور نمی کند".

مطالب مرتبط