'نوه آیت الله خمینی حصر موسوی و کروبی را به شدت محکوم کرد'

یاسر خمینی حق نشر عکس A
Image caption یاسر خمینی، دومین پسر احمد خمینی فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است

به گفته محمدتقی کروبی دومین پسر فاطمه و مهدی کروبی، یاسر خمینی نوه آیت الله خمینی، "حصر یا بازداشت ابداعی" میرحسین موسوی و مهدی کروبی را "به شدت محکوم کرده است".

محمدتقی کروبی در مطلبی که امروز ۳ فروردین (۲۳ مارس) در سایت شخصی خود منتشر کرده، نوشته که یاسر خمینی، شب گذشته برای دیدن و دلجویی از علی کروبی که در آستانه نوروز از زندان آزاد شده، به منزل وی رفته است.

علی کروبی کوچک‌ترین پسر مهدی کروبی، که در پی تظاهرات اعتراضی ۲۵ بهمن بازداشت شده بود، روز ۲۶ اسفند به قید وثیقه آزاد شد.

یاسر خمینی، دومین پسر احمد خمینی فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و برادر حسن خمینی، تولیت آرامگاه رهبر انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ است.

حسن خمینی پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم، بار‌ها به علت عدم همراهی با دولت محمود احمدی‌نژاد و سیاست‌های او، مورد انتقاد شدید حامیان دولت قرار گرفته است.

به نوشته محمدتقی کروبی، یاسر خمینی در جریان دیدار شب گذشته خود، "به زیبایی از جایگاه مهدی کروبی و خدمات وی به کشور و انقلاب تجلیل کرده است".

به نوشته وی، نوه آیت الله خمینی همچنین اظهار امیدواری کرده که همه در سال ۱۳۹۰ شاهد "روند حاکمیت قانون و بهره گیری از تعقل و تفکر در برخورد با مردم، فعالان سیاسی و قدمای انقلاب" باشند.

مطالب مرتبط