پلیس سنندج بار دیگر هدف حمله مسلحانه قرار گرفت

نقشه سنندج حق نشر عکس a
Image caption این دومین حمله مسلحانه به پلیس سنندج از آغاز سال نو شمسی است

افراد نیروی انتظامی در شهر سنندج بار دیگر هدف حمله مسلحانه قرار گرفته اند.

خبرگزاری مهر گزارش کرده است که افراد مسلح ناشناس در شامگاه یکشنبه این هفته به سوی یک دستگاه خودرو متعلق به گشت پلیس راهنمایی و رانندگی شهر سنندج، مرکز استان کردستان، تیراندازی کردند.

این خبرگزاری محل حادثه را ابتدای خیابان کوسه هجیج، محله غفور سنندج، گزارش کرده و افزوده است که حمله به این اتومبیل حدود ساعت یازده و نیم شب صورت گرفت.

در ادامه گزارش آمده است که در مورد وضعیت سرنشینان اتومبیل اطلاعی در دست نیست اما گفته می شود که وضعیت آنان مناسب است.

در مورد این حمله، هویت احتمالی حمله کنندگان و انگیزه آنان خبر دیگری انتشار نیافته و منابع رسمی هم در این باره اظهار نظری نکرده اند.

این دومین حمله مسلحانه به ماموران پلیس شهر سنندج از آغاز سال نو خورشیدی است.

گزارش حمله به اتومبیل گشت راهنمایی و رانندگی سنندج چند روز پس از دو حمله مسلحانه به ماموران نیروی انتظامی در این شهر انتشار می یابد.

شامگاه پنجشنبه هفته گذشته، افراد مسلح ناشناس به ضرب گلوله یک افسر و یک سرباز وظیفه عضو نیروی انتظامی استان کردستان را در مرکز این استان از پای در آوردند.

خبرگزاری دولتی ایران به نقل از مقامات نیروی انتظامی، کشته شدگان این حادثه را ستوان یکم راشد صیدی، اهل سنندج، و سرباز مرتضی وزینی افشار، اهل همدان گزارش کرد و گفت که در جریان این حمله، یکی از کارکنان نیروی انتظامی و یک نوجوان چهارده ساله نیز زخمی شدند.

انگیزه حملات شامگاه پنجشنبه نیز معلوم نشده است اما مقامات نیروی انتظامی گفته اند که عوامل این ترور به زودی دستگیر می شوند.

پائیز سال گذشته نیز گزارش شد که افراد مسلح در میدان آزادی شهر سنندج به سوی پاسگاه و خودروی نیروی انتظامی تیراندازی کردند که در نتیجه آن، به گفته مقامات محلی، چهار مامور و یک عابر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتبط