'جلوگیری مکرر' از ملاقات فرزندان موسوی و رهنورد با آنها

کوچه منزل مسکونی میرحسین موسوی حق نشر عکس Kalemeh
Image caption در تصویر چاپ شده در سایت کلمه، دومین در آهنی نصب شده در مجاورت منزل مسکونی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دیده می شود

به گزارش سایت کلمه، پایگاه خبری ای که اخبار مربوط به میرحسین موسوی را منتشر می کند، مقام‌های مسئول امنیتی و قضایی "مکررا" از دیدار فرزندان آقای موسوی و زهرا رهنورد با والدینشان ممانعت کرده‌اند.

این سایت امروز ۹ فروردین (۲۹ مارس) نوشت که فرزندان آقای موسوی وخانم رهنورد علی رغم مراجعات مکرر به خانه پدری خود واقع در خیابان پاستور، موفق به دیدار یا تماس با والدین خود نشده‌اند.

خبر جلوگیری ماموران از دیدار اعضای خانواده موسوی، در حالی اعلام می‌شود که آخرین گزارش از ملاقات اعضای این خانواده، حدود سه هفته قبل منتشر شده بود.

سایت کلمه روز ۲۱ اسفند سال گذشته، نامه دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را منتشر کرد که در آن، از ملاقات با پدر و مادر خود در روز ۱۷ اسفند ماه خبر داده بودند.

در این نامه ذکر شده بود که ملاقات با این دو شخصیت مخالف دولت در خانه‌ای در خیابان پاستور که تنها یک اتاق داشته و مملو از نیروهای امنیتی بوده صورت گرفته است.

نصب در آهنی جدید در مجاورت منزل موسوی

خبر امروز کلمه حاکی است که ماموران جز یک تماس کوتاه تلفنی در روز اول فروردین، اجازه تماس تلفنی دیگری با فرزندانشان را به آقای موسوی و خانم رهنورد نداده‌اند.

بنا بر این خبر، دختران آقای موسوی و خانم رهنورد پس از نوروز "بار‌ها و به طور مداوم" برای ملاقات با آنها به خیابان پاستور رفته‌اند، اما هیچ پاسخی به خواست آنان برای دیدار یا حتی کسب اطلاع از وضعیت پدر و مادرشان داده نشده و در مواردی ماموران امنیتی حاضر، با "بی‌ادبی و تندی" با آنها برخورد کرده‌اند.

سایت کلمه، همچنین از وجود "تعداد زیادی میله آهنی جدید برای جوش دادن به در‌ها و دیوار‌ها" در نزدیک منزل مسکونی میرحسین و زهرا رهنورد خبر داده و عکسی را به چاپ رسانده که نشان می دهد "در آهنی دومی که از خیابان قابل مشاهده نیست" در پشت در آهنی قبلی در کوچه اختر نصب شده است.

در ابتدای اسفند گذشته، سایت‌های نزدیک به میرحسین موسوی فیلمی را به منتشر کرده بودند که از مسدود شدن مسیر رفت و آمد کوچه "اختر" واقع در خیابان پاستور (محل منزل مسکونی آقای موسوی) با یک در بزرگی آهنی حکایت داشت.

آقای موسوی و خانم رهنورد از ۲۵ بهمن ماه در حصر کامل امنیتی به سر می‌برند و مخالفان دولت می‌گویند که استمرار بی‌خبری از وضعیت این دو نفر، باعث افزایش نگرانی‌ها در مورد سلامت، محل دائمی اقامت و میزان برخورداری آنها از امکانات اولیه شده است.

مهدی کروبی، یک دیگر از رهبران مخالفان دولت ایران و همسرش فاطمه کروبی هم بیش از یک ماه است که در حصر خانگی به سر می برند.

مطالب مرتبط