'کشته شدن' یک مامور نیروی انتظامی در سمیرم

سمیرم حق نشر عکس BBC World Service
Image caption علت کشته شدن مامور نیروی انتظامی دخالت در درگیری بین ساکنان شهر سمیرم اعلام شد

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان از کشته شدن یک مامور نیروی انتظامی در شهرستان سمیرم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا حبیبی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان درباره علت کشته شدن این مامور پلیس گفت: "ماموران نیروی انتظامی به منظور اتمام درگیری تعدادی از ساکنان شهرستان سمیرم وارد عمل شدند که چنین اتفاقی افتاد."

او دلائل این اتفاق را مسلح بودن طرفین دعوا و همچنین حضور کم تعداد نیرویهای پلیس حاضر در محل دانست و گفت که علاوه بر کشته شدن یکی از افراد مسلح، دو نفر از آنها نیز دستگیر شده اند.

شامگاه پنجشنبه هفته گذشته، افراد مسلح ناشناس به ضرب گلوله یک افسر و یک سرباز وظیفه عضو نیروی انتظامی استان کردستان را در سنندج از پای در آوردند.

پس از آن باز هم افراد مسلح ناشناس در شامگاه یکشنبه به سوی یک دستگاه خودرو متعلق به گشت پلیس راهنمایی و رانندگی شهر سنندج، تیراندازی کردند که گفته شد وضعیت سرنشینان مناسب است.

کیف قاپ ها در اصفهان

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان همچنین از هجوم تعداد زیادی کیف قاپ به شهر اصفهان خبر داد و گفت که مسافران نوروزی در این ایام باید مواظب کیف های خود باشند.

او با اشاره به هجوم کیف قاپان از سراسر کشور به اصفهان در ایام نوروزی گفت: "کارشناسان حفاظت اجتماعی دادگستری به صورت لباس شخصی در مناطق شلوغ حضور دارند تا از این اقدام سارقان جلوگیری کنند."

اصفهان، که از مهمترین شهرهای تاریخی ایران است، سالانه پذیرای هزاران جهانگرد ایرانی و خارجی است.

مطالب مرتبط