معاون دفتر رئیس جمهوری مخالفان مشایی را به افشاگری تهدید کرد

مشایی
Image caption مدافعان آقای مشایی به تازگی رویکرد تهاجمی تری را نسبت به منتقدان وی در پیش گرفته اند

محمدجعفر بهداد معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری، برخی منتقدان دولت را به صرف "بودجه مقابله با جنگ نرم" برای رویارویی با رئیس جمهوری و رئیس دفتر او متهم کرد و گفت که اگر اسناد این موضوع منتشر شود، هویت این منتقدان روشن خواهد شد.

آقای بهداد روز ۹ فروردین (۲۹ مارس) در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا، ضمن انتقاد از انتشار برخی اخبار در مورد اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد، تاکید کرد که گروهی از منتشر کنندگان چنین اخباری "به بهانه مقابله با جنگ نرم دشمن، تقاضای بودجه‌های چند میلیاردی کرده‌اند و با پیگیری شخص آقای مشایی و دستور مساعد دکتر احمدی‌نژاد به این بودجه‌ها دست یافته‌اند".

همزمان با اظهارات محمد جعفر بهداد، سایت "محرمانه نیوز" حامی اسفندیار رحیم مشایی، با تاکید بر اینکه "احمدی‌نژاد معیار اصلی اصولگرایی است"، توصیه کرد که در سال ۱۳۹۰، "نیروهای اصیل اصولگرایی دست به یک تصفیه و پالایش عمیق و حجامت جریان اصولگرایی بزنند و اصولگرایی را با معیار و شاخص احمدی‌نژاد مورد بازیابی قرار دهند".

همین سایت، سه روز پیشتر نیز با بیان آنکه زمان بیان "برخی ناگفته‌ها" علیه منتقدان دولت در جناح اصولگرا فرا رسیده، به این منتقدان هشدار داد که "در افتادن" با احمدی‌نژاد باعث "نابودی" آنان خواهد شد.

این رسانه حامی دولت با اشاره با مقابله محمود احمدی‌نژاد با اصلاح طلبان، تاکید کرد که آقای احمدی‌نژاد "جریان مدعی خط امام... را به نابودی کشاند و از اصلاحات چیزی باقی نگذاشت" و افزود: "حالا نوبت به جریان مدعی خط امام حاضر - دقت کنید: مدعی! - رسیده است."

این سایت با ذکر اینکه اصولگرایان منتقد دولت نیز باید مانند اصلاح طلبان "به فکر رفتن باشند" نوشت: "این جریان که جزو سهم خواهان دولت بوده و هست بوی خطر را احساس کرده و در صدد است قبل از نابودی به هر شکل ممکن احمدی‌نژاد را کنار بزند؛ اما آینده محتوم این جماعت از قبل رقم خورده است."

آقای رحیم مشایی از زمان شروع همکاری خود با آقای احمدی نژاد، به علت برخی اظهارات و اقدامات خود با مخالفت شدید روحانیان قم و محافظه کاران سنتی رو به رو بوده است.

انتقاد از کسانی که موسیقی را حرام می دانند، سخن گفتن از دوستی با مردم اسرائیل و تجلیل پی در پی از هویت ایرانی، که از سوی برخی از روحانیان نوعی مقابله با "هویت اسلامی" تلقی شده، از جمله مواضع خبرساز آقای رحیم مشایی بوده اند که به عقیده برخی منتقدانش، برای جذب آرای مخالفان دولت محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری بعدی بیان شده اند.

برنامه ریزی برای 'حذف مشایی در سال ۱۳۹۰'

در یک "افشاگری" جداگانه، سایت محرمانه نیوز دو روز پیش به ذکر حروف اول نام و نام خانوادگی تعدادی از مسئولان حکومتی و رسانه‌ای پرداخت که مدعی است در ۲۷ اسفند ماه، در جلسه "اتاق فکر تخریب مشایی" شرکت کرده و برای "حذف وی از صحنه سیاسی" در سال ۱۳۹۰ برنامه ریزی کرده‌اند.

محرمانه نیوز پیش از آن نیز با اشاره به انتقادات تند مهدی طائب، از روحانیون محافظه کار و برادر حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران علیه آقای رحیم مشایی، هشدار داده بود که "تمامی این توهین‌های خجالت آور بی‌پاسخ نمی‌ماند".

همین سایت در واکنش به انتقادات احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد علیه اسفندیار رحیم مشایی، خطاب به وی نوشت: "احمدی‌نژاد وامدار هیچ گروه و جریانی نیست و با هیچ کس حتی شما پیمان اخوت نبسته است."

محمد جعفر بهداد در گفتگوی تازه خود با ایرنا، ضمن ابراز بی‌اطلاعی از "ادعای حمایت رئیس دفتر رئیس جمهوری از راه‌اندازی برخی احزاب" تصریح کرده است: "اگر این خبر درست باشد، عده‌ای که نسبت به آن ابراز نگرانی کرده‌اند باید اعلام کنند که دقیقا از چه چیزی نگران هستند."

وی افزوده است: "برخی که به فعالیت‌ها و تحرکات محفلی عادت کرده‌اند به طور طبیعی با فعالیت‌های سازمان یافته و قانونی در حوزه سیاسی مخالفند و از اینکه با سازمان یافته شدن فعالیت رقبا دست آنها به عنوان عناصر محفلی و باندی عیان خواهد شد نگران و بیمناک هستند."

اظهارات آقای بهداد، واکنشی به انتشار اظهارات حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس و عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در سایت خبرآنلاین محسوب می‌شود که اخیرا گفته است هفت حزب که "به نظر می‌رسد از سوی آقای مشایی حمایت می‌شوند" از این کمیسیون درخواست مجوز فعالیت کرده‌اند.

کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، که دبیرخانه آن در وزارت کشور مستقر است، وظیفه اعطای مجوز به احزاب را بر عهده دارد و در آن، دو نماینده از قوه قضائیه، دو نماینده از قوه مقننه و یک نماینده از وزارت کشور عضویت دارند.

مطالب مرتبط