اسامی 'عاملان حملات مسلحانه' در سنندج انتشار یافت

نقشه سنندج حق نشر عکس a
Image caption این دومین حمله مسلحانه به پلیس سنندج از آغاز سال نو شمسی است

مقامات استان کردستان اسامی افرادی را در ارتباط با حملات مسلحانه اخیر در سنندچ منتشر کرده و از مردم خواسته اند در یافتن و دستگیری آنان همکاری کنند.

روز پنجشنبه، 11 فروردین (31 مارس)، تلویزیون کردستان بیانیه شورای اطلاع رسانی این استان را پخش کرد که در آن، اسامی چهار نفر همراه با تصاویر آنان به عنوان کسانی معرفی شده اند که در تیراندازی و ترور دو مامور پلیس دست داشته اند.

براساس این بیانیه، عاملان این حملات چهار مرد به سن بیست و هفت سال، بیست و سه سال، بیست و شش سال و سی و یک سال بوده اند.

شورای اطلاع رسانی کردستان در بیانیه خود، در مورد حملات به ماموران نیروی انتظامی در سنندج، تلویحا گروه های تندرو سنی را مسئول دانسته و نوشته است که "دگر بار ... دست استکبار از آستین وهابیون کج اندیش بیرون آمده است."

این بیانیه علاوه بر تیراندازی های اخیر در سنندج، این چهار نفر را مسئول ترور ماموستا شیخ الاسلام، ماموستا برهان عالی، خلیفه ابراهیم فرهادی و همچنین محیط بانانی معرفی کرده اند که چندی پیش خبر تیراندازی و کشته شدن آنان انتشار یافت.

بیانیه شورای اطلاع رسانی استان کردستان در مورد چگونگی کشف ارتباط این چهار نفر با این حملات توضیحی نداده اما از مردم کردستان خواسته است با شرکت در شناسایی و دستگیری این افراد، "حضور انقلابی خود را یکبار دیگر تکرار کنند."

این بیانیه پس از آن صادر شده است که اخیرا گزارش دو مورد حمله مسلحانه به ماموران انتظامی در سنندج، مرکز استان کردستان، انشار یافت.

پنجشنبه هفته گذشته، افراد مسلح در دو حمله مسلحانه به ماموران انتظامی در شهر سنندج، یک افسر و یک سرباز این نیرو را کشتند و چند نفر دیگر را زخمی کردند.

همچنین، شامگاه یکشنبه، افرادی به سوی یک دستگاه خودرو متعلق به گشت پلیس راهنمایی و رانندگی سنندج تیراندازی کردند.

گزارش این حادثه بعدا در برخی از رسانه های داخلی ایران انتشار یافت اما در این مورد جزئیات بیشتری در دست نیست.

مطالب مرتبط