'ادامه فعالیت حزب اعتماد ملی منوط به مرزبندی با مهدی کروبی است'

مهدی کروبی حق نشر عکس 1
Image caption مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی اکنون در حصر خانگی است

حمیدرضا فولادگر، نماینده اصفهان در مجلس و عضو کمیسیون ماده 10 احزاب، فعالیت سیاسی حزب اعتماد ملی را به "مرزبندی" اعضای این حزب با دبیرکل خود، مهدی کروبی مشروط کرده است.

حزب اعتماد ملی در جریان انتخابات دور دهم ریاست جمهوری در ایران از مهدی کروبی حمایت و بعد از انتخابات، دولت را به تقلب متهم کرد.

آقای فولادگر به خبرگزاری فارس گفته است اعضای حزب اعتماد ملی می توانند با دبیر کل جدید "از ظرفیت های موجود برای شروع فعالیت های حزب استفاد کنند."

آقای فولادگر مهدی کروبی را یکی از "عوامل موثر فتنه اخیر" خواند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دیگر کاندیدای انتخابات دور دهم ریاست جمهوری و از رهبران مخالفان دولت ایران، به همراه همسرانشان از بهمن ماه در حصر خانگی به سر می‌برند.

جلوگیری از تشکیل جلسه

محمود عباس زاده مشکینی، دبیرکمیسیون ماده 10 احزاب هم به خبرگزاری ایسنا گفته است که این کمیسیون تلاش می کند موضع حزب اعتماد ملی را از "موضع یک کاندیدای ناکام انتخابات ریاست جمهوری که عضو این حزب بوده" تفکیک کند.

او همچنین گفت هنوز اعضای حزب به طور رسمی موضع حزب را از موضع "فرد یاد شده" تفکیک نکرده اند.

در واکنش به صحبت‌های آقای فولادگر، رسول منتجب نیا، قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی در مصاحبه ای به روزنامه "روزگار" گفته است هر گونه اظهار نظر در این باره از سوی حزب اعتماد ملی منوط به برگزاری کنگره و انتخاب اعضای شورای مرکزی است.

آقای منتجب نیا گفت: "در شرایط فعلی به رغم این که هیچ حکم ممنوعیتی برای فعالیت ما صادر نشده، اجازه برگزاری کنگره به ما داده نمی شود و به این صورت امکان اعلام نظر وجود ندارد."

آقای منتجب نیا هفته گذشته هم گفته بود اگر مسئولان حزب اعتماد ملی بدانند که می توانند تشکیل جلسه بدهند، بار دیگر این حزب را فعال خواهند کرد.

حزب اعتماد ملی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1384 در ایران توسط آقای کروبی پایه گذاری شد و در انتخابات مجلس هشتم و دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران فعالیت داشت.

مطالب مرتبط