خودسوزی یک پناهجوی ایرانی در هلند

به روز شده:  12:13 گرينويچ - پنج شنبه 07 آوريل 2011 - 18 فروردین 1390
صحنه خودسوزی - از سایتهای اینترنتی

تصاویر و فیلم خودسوزی مرد ایرانی به طور گسترده در شبکه های اینترنتی منتشر شده است

یک پناهجوی ایرانی در هلند خود را به آتش کشید و جان داد.

روز پنجشنبه، ۱۸ فروردین (۷ آوریل)، پلیس شهر آمستردام در هلند اعلام کرد که یک شهروند ایرانی که روز گذشته خود را در محلی در مرکز این شهر به آتش کشیده بود در اثر شدت سوختگی جان خود را از دست داده است.

تقاضای این مرد سی و شش ساله، که نام او فاش نشده است، برای دریافت اجازه اقامت در هلند از سوی مقامات این کشور رد شده و قرار بود از این کشور اخراج و احتمالا به ایران بازگردانده شود.

پس از این که این مرد با ریختن بنزین به روی خود، دست به خودسوزی زد، رهگذران در صدد خاموش کردن آتش برآمدند .

اگرچه ماموران امداد در محل حاضر شدند و او را به بیمارستان منتقل کردند، اما براساس اطلاعیه پلیس، این مرد بدون اینکه به هوش بیاید، در بیمارستان درگذشت.

اندکی پس از این واقعه، تصاویر و فیلم هایی ویدیوئی این خودسوزی در شبکه های اینترنتی منتشر شد که نشان می داد قبل از رسیدن ماموران امداد، بعضی از رهگذران می کوشیدند آتش را خاموش کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش خود در این مورد نوشته است که دولت هلند در سال های اخیر محدودیت های بیشتری را در زمینه اعطای پناهندگی و پذیرش پناهجویان اعمال کرده است.

این اقدامات به خصوص با افزایش ضدیت با اسلامگرایان در این کشور ارتباط دارد.

در مواردی، افراد هوادار گروه های اسلامگرای تندرو با برخی اقدامات خشونت آمیز ارتباط داشته اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.