ایران سخنان حریری را 'تفرقه افکنانه' دانست

مهمانپرست حق نشر عکس kk
Image caption مهمانپرست، سخنان سعد حریری را در راستای منافع محور آمریکایی- صهیونیستی دانست

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران سخنان سعدحریری درباره "دخالت" ایران در امور لبنان و سایر کشورهای عربی را "بی اساس" و "تفرقه افکنانه" خواند و آن را در جهت مصلحت لبنان ندانست.

به گزارش خبرگزاری مهر آقای مهمانپرست روز جمعه ۱۹ اسفند (۸ آوریل) با اشاره به سخنان آقای حریری در مورد نقش ایران در لبنان و کشورهای عرب گفت: "اتخاذ موضع فریبکارانه و در چارچوب منافع محور آمریکایی- صهیونیستی، ثبات منطقه را به چالش می کشاند."

سعد حریری، کفیل نخست وزیری لبنان روز پنجشنبه ایران را متهم کرده بود که در امور کشورهای لبنان و سایر کشورهای عرب دخالت می کند و این جوامع را به 'گروگان' می گیرد.

آقای حریری در کنفرانسی خبری در بیروت این دخالت را "مفتضحانه" خوانده بود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران، سیاست این کشور در لبنان را تعامل همه جانبه با کلیه طوائف لبنانی خواند.

اظهارات سعد حریری پیش از این هم موجب واکنش شدید حزب الله شد که از حمایت ایران برخوردار است.

بخش رسانه‌‎ای حزب الله با صدور بیانیه ای گفت: "موضع حریری...، هم راستا با توطئه های آمریکا برای ایجاد اختلاف بین مردم منطقه و ایجاد ناآرامی است."

این بیانیه افزود: "اظهارات او (سعد حریری) تلاش روشنی برای پوشاندن دخالت آمریکا در منطقه و مصادره اراده مردمی است که به دنبال آزادی و پایان هژمونی آمریکا هستند."

حزب الله همچنین اعلام کرد که صحبت های آقای حریری "ترجمه واقعی" اظهارات اخیر رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا درباره ایران است.

آقای گیتس در جریان سفر روز چهارشنبه (۱۶ آوریل) خود به ریاض، گفت که مدارکی وجود دارد که نشان می دهد ایران تلاش می کند در بحرین و کشورهای دیگر ایجاد مشکل کند.

مطالب مرتبط