بقایی: من و مشائی خریدار خودروی احمدی نژاد را نمی شناسیم

حمید بقائی حق نشر عکس jjj
Image caption آقای بقائی واگذاری خط هوائی آتا به خریدار خودروی شخصی رئیس جمهور را تکذیب کرد

حمید بقایی، معاون اجرائی رئیس جمهوری ایران گفت که او و اسفندیار رحیم مشائی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد، خریدار خودروی آقای احمدی نژاد را نمی شناسند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای بقایی این ادعا را که خریدار این خودرو با حمایت او و رئیس جمهوری ترکیه توانسته است خط هوایی آتا را بخرد رد کرد و گفت که چنین امری تنها در اختیار سازمان هواپیمایی کشور است.

پیش تر نشریه ۹ دی به مدیر مسئولی حمید رسایی، یکی از نمایندگان حامی دولت در مجلس ایران، خریدار خودروی آقای احمدی نژاد را یکی از بدهکاران اصلی شبکه بانکی کشور معرفی کرده و نوشته بود: "تنها دارایی این فرد در سال‌های گذشته یک سوله بوده که از آن به عنوان انبار و [برای] کارهای کوچک صنعتی استفاده می‌کرده، اما به تدریج و از طریق ارتباط‌های مختلف دولتی به ثروت کلانی دست پیدا کرده است".

در بخش دیگری از این خبر ادعا شده بود: "وی با هماهنگی حمید بقایی [معاون رئیس جمهوری] توانسته است پوشش خطوط هواپیمایی آتا را بگیرد و در کارخانه‌های فولاد نیز سهام دارد."

اما حمید بقایی که ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران را هم به عهده دارد، می گوید که با وجود اینکه پیگیری برای راه اندازی خطوط هوائی از وظائف این سازمان است و تخلف محسوب نمی شود، در این مورد خاص او در جریان نبوده است.

اتهامات مطرح شده علیه خریدار خودروی رئیس جمهوری ایران، یک ماه و نیم پس از آن مطرح شده است که خبرگزاری‌های ایران گزارش کرده بودند که مالک یک شرکت که نخواسته نامش فاش شود، خودروی پژوی ۵۰۴ محمود احمدی‌نژاد را به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خریده است.

در مراسم واگذاری این خودرو، احمد اسفندیاری سرپرست سازمان بهزیستی، که برگزار کننده مزایده فروش خودروی محمود احمدی‌نژاد بود، اعلام کرد که مبلغ حاصل از فروش، بنا به درخواست آقای احمدی‌نژاد برای "تأمین مسکن مددجویان و معلولان" تحت پوشش بهزیستی، هزینه خواهد شد.

در همین مراسم، "محمود ایثاری" وکیل شرکت خریدار اتومبیل رئیس جمهوری ایران، دلیل موکلش را برای خرید این خودرو "علاقه شخصی به احمدی‌نژاد و همچنین روحیه استکبارستیزی و صهیونیست ستیزی وی" عنوان کرد و افزود که خریدار، قصد دارد "موزه عظیمی" را برای مردم آبادان بسازد و ماشین رئیس جمهوری را در آن نگهداری کند.

اگرچه در هنگام واگذاری خودرو، نام و مشخصات خریدار آن اعلام نشد، چند روز پیش علی‌اصغر پرهیزکار، مدیر عامل منطقه آزاد اروند، که مراسم واگذاری در آن برگزار شده بود، در مصاحبه با فارس این خریدار را فردی به نام "دشتی" معرفی کرده بود که اهل خوزستان است و در تجارت و انبوه‌ سازی فعالیت دارد.

مدیر عامل منطقه آزاد اروند در این گفتگو، همچنین به تکذیب اخباری پرداخت که حکایت دارد این خریدار، "سهامدار برخی بانک‌ها و شرکت هواپیمایی آتا است و طی سال‌های اخیر به ثروت کلان رسیده است".

مطالب مرتبط