'زمان برگزاری انتخابات مجلس هنوز مشخص نیست'

مجلس ایران حق نشر عکس no credit
Image caption این اولین انتخابات پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران است

معاون سیاسی وزارت کشور ایران اخبار منتشر شده درباره زمان انتخابات را صحیح ندانست و گفت که زمان دقیق آن تا ۲۰ روز آینده مشخص می شود.

صولت مرتضوی، معاون سیاسی وزارت کشور روز سه شنبه ۲۳ فروردین (۱۳آوریل) در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مشخص شدن تاریخ دقیق انتخابات را به بعد از رایزنی نهایی با شورای نگهبان قانون اساسی ایران موکول کرد.

روز گذشته خبرگزاری مهر، تاریخ برگزاری این انتخابات را ۱۲ اسفند امسال یعنی حدود ۱۰ ماه دیگر اعلام کرده بود.

آقای مرتضوی گفت: "در صورت برگزاری انتخابات مجلس در اسفند ماه، مراحل اولیه برگزاری آن و صدور اطلاعیه ها از اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد."

مصطفی محمد نجار، وزیر کشور ایران روز گذشته گفته بود که زمان برگزاری انتخابات مجلس نهم در جلسات مشترک وزارت کشور و شورای نگهبان قانون اساسی مشخص شده و به زودی اعلام می شود.

وزیر کشور ایران گفته بود که از سال قبل اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات مجلس پیش بینی شده و توافقات لازم با شورای نگهبان در این زمینه به عمل آمده است.

برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس، اولین انتخابات در ایران پس از شکل گیری جریان های اعتراضی در این کشور است.

اعتراض ها در ایران در پی اعلام نتایج انتخابات بحث انگیز ریاست جمهوری شکل گرفت که طی آن محمود احمدی نژاد برنده آن معرفی شد.

پیش از انتخابات مجلس، می بایست انتخابات شوراها در ایران برگزار می شد، اما مجلس شورای اسلامی چند ماه پیش از موعد برگزاری این انتخابات و در اوج اعتراض های مردمی در آن کشور، با تصویب لایحه ای دوره کنونی شوراهای اسلامی شهر و روستا را دو سال تمدید کرد تا انتخابات بعدی شوراها همزمان با یازدهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شود.

مطالب مرتبط