نگاهی به تعرفه‌های جدید برق در ایران

به روز شده:  18:57 گرينويچ - شنبه 16 آوريل 2011 - 27 فروردین 1390

مدیا پلیر

تاثیر حذف تدریجی یارانه‌ها بر دخل و خرج خانواده‌ها در ایران نمایان‌تر شده است. تازه‌ترین نمونه، بالا رفتن دوباره قیمت برق است.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

تاثیر حذف تدریجی یارانه‌ها بر دخل و خرج خانواده‌ها در ایران نمایان‌تر شده است. تازه‌ترین نمونه، بالا رفتن دوباره قیمت برق است. تعرفه‌های جدید برق برای هفت ماه اول امسال بتازگی اعلام شده، تعرفه‌ای پر از اعداد و ارقامی که برق از سر خیلی از مشترکان پرانده است. افزایش بهای انرژی، بر کارصنایع هم تاثیر خواهد گذاشت. نمایندگان مجلس ایران هم هشدار داده‌اند که گرانی سوخت، ممکن است به تعطیلی بسیاری از صنایع و بیکاری عده زیادی از کشاورزان منجر بشود. به گفته قدرت الله علیخانی، نماینده مجلس ایران، حدود ۷۰ شرکت و کارخانه در استان قزوین با مشکلات بیشماری مواجهند و تنها در شهر بوئین زهرا، گرانی گاز و سوختهای دیگر، باعث بیکاری ۵ هزار نفر از کارگران کارخانه‌های آجرپزی شده ‌است.

حسین شریف گزارش می‌دهد

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.