علنی شدن اختلافات میان سران نظام

به روز شده:  19:42 گرينويچ - دوشنبه 18 آوريل 2011 - 29 فروردین 1390

مدیا پلیر

ظاهر شدن حیدر مصلحی در قبای وزارت اطلاعات ایران درست یک روز بعد از جنجالی که بر سر رفتن و نرفتن او بپا شد، سئوالهای زیادی را درباره اختلاف نظرها در عالی ترین سطح رهبران نظام مطرح کرد.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

ظاهر شدن حیدر مصلحی در قبای وزارت اطلاعات ایران درست یک روز بعد از جنجالی که بر سر رفتن و نرفتن او بپا شد، سئوالهای زیادی را درباره اختلاف نظرها در عالی ترین سطح رهبران نظام مطرح کرد و پر رمز و راز ترین وزارتخانه ایران را یکبار دیگر در معرض توجه قرار داد. طبق قانون اساسی ایران، محمود احمدی نژاد اختیار تعیین وزیران کابینه اش را دارد، ولی عملا اختیارات رهبری در ایران محدودیت پذیر نیست. آیا مخالفت آیت الله خامنه ای با استعفای وزیر اطلاعات در حالیکه محمود احمدی نژاد استعفای او را پذیرفته بود، به معنای عقیم ماندن تلاش رییس جمهوری برای اعمال تغییر در کابینه است؟ چرا اختلاف نظر مقام اول و دوم حکومت تا این اندازه علنی شده که در زمینه وزارتخانه ای مثل وزارت اطلاعات کار به جدالی رسانه ای کشیده است؟

مجید خیام دار گزارش می‌دهد

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.