فائزه هاشمی: حملات و فحاشی‌ها خودسرانه نبود

فائزه هاشمی حق نشر عکس AFP
Image caption خانم هاشمی در جریان اعتراضات پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران چند بار بازداشت و آزاد شد

فائزه هاشمی، نماینده پیشین مجلس ایران با انتقاد از وضعیت "پلیسی و امنیتی" حاکم بر این کشور گفت که حملات علیه پدرش، اکبر هاشمی رفسنجانی، و خانواده او سازماندهی شده است.

خانم هاشمی روز پنجشنبه اول اردیبهشت در گفت و گو با سایت روزآنلاین گفت که این خانواده تحت همان فشارهایی قرار دارند که "بر روی تمام ملت وجود دارد".

او در مورد عاملان حملات و فحاشی هایی که چند ماه پیش علیه او و سایر اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی انجام شده بود گفت: "مشخص است که اینها خودسر نیستند، این مسائل نه تنها در باره ما بلکه در باره همه، کاملا با برنامه ریزی انجام می شود و این تز را دنبال می کند که یا با ما باشید یا ساکت باشید یا نباشید".

خانم هاشمی این حمله کنندگان را "رجاله" و "اراذل و اوباش" خواند و گفت که اداره مملکت در حال حاضر به دست آنها افتاده است و "آنقدر قدرتمند شده اند که دیگر نمی توانند با آنها برخورد کنند".

به گفته او، این گونه افراد با پرداخت پول یا دادن پست و مقام جذب می شوند و از جمله "شرکت های بزرگی که زیر سایه اصل ۴۴ واگذار شدند، به این آدم ها واگذار شد".

او با اشاره به انتشار فیلم فحاشی گروهی از افراد موسوم به "حزب اللهی" به او و برادرش در نزدیکی حرم حضرت عبدالعظیم و محکومیت آن توسط مقامات کشور گفت: "این فیلم آنقدر زشت و غیرقابل دفاع بود که مجبور شدند در برابر افکار عمومی عکس العملی داشته باشند".

او با این حال از اینکه در زمان محکوم کردن فحاشی این افراد، باز هم از آنها به عنوان "افراد مخلص و متعهد و جوانان دلسوز" یاد می شود گلایه کرد و گفت که این توصیفات با آن محکومیت تناقض دارد.

به نظر می رسد که اشاره او به سخنان آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران باشد که گفته بود: "برخی جوانان با اخلاص، مومن و خوب، متأسفانه تصور می کنند که اینگونه اقدامات وظیفه است، اما این رفتارها دقیقا خلاف و عکس وظیفه است".

خانم هاشمی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با روزآنلاین گفت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران کلاس هایی به نام "دشمن شناسی" برای مأموران سپاه و بسیج برگزار می کند که در آن آقای هاشمی رفسنجانی و خانواده او به عنوان "دشمن" معرفی می شوند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست