امامی کاشانی: مساله وزارت اطلاعات خوراک بیگانگان شده است

محمد امامی کاشانی
Image caption خطیب جمعه ایران از رسانه ها درباره جنجال رفتن و ماندن وزیر اطلاعات انتقاد کرد

آیت الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه امروز دوم اردیبهشت ماه درباره جنجال بر سر رفتن و ماندن حیدر مصلحی وزیر اطلاعات گفت که این مساله خوراک بیگانگان شده است.

آقای امامی کاشانی گفت: "طی روزهای گذشته آقای رييس‌جمهور وزير اطلاعات را كنار گذاشتند ولی رهبر معظم انقلاب دستور فرمودند كه به كارتان ادامه دهيد آن وقت رسانه‌ها اين مساله را تبديل به خوراك كردند و سر و صدای زيادی به راه انداختند و می ‌گويند در درون نظام درگيری و اختلاف است، ولی اينها از نظام و افراد نظام خبر ندارند. "

خطیب جمعه تهران همچنین گفت: "ولی امر، چيزی را مصلحت می ‌دانند و اقدامی می ‌كنند ولی اين اقدام‌ها كه اين همه سر و صدا نمی خواهد. اختلاف درون نظام است يعنی چه؟ بعد هم اين سر و صداها به سايت‌ها می ‌آيد، سپس به داخل كشور می ‌كشانند و بعد هم در داخل كشور همين حرف را می ‌گويند. در حالی كه رييس‌جمهور مطيع و فعال است و البته مردم و كشور ما، هم قدردان هستند و هم انتظار دارند، كه قدردانی آن‌ها به جاست و انتظار آنها نيز به حق است."

آقای امامی كاشانی خطاب به بيگانگان گفت: "من اين مسائل را برای شما بيگانگان مطرح مي‌كنم تا بفهميد نظام جمهوری اسلامی ايران يعنی چه. مثل خيلی از مواقعی كه شما بيگانگان به فكر بوديد تا چيزی از اين كشور عايدتان شود ولی در آخر دزد با دست خالی برگشته است، اكنون نيز با دست خالی برخواهيد گشت."

در پی انتشار خبر استعفای حیدر مصلحی در سایت رسمی دولت ایران و مخالفت آیت الله خامنه‌ای با این استعفا، رسانه‌های ایران دلیل کناره گیری آقای مصلحی را اختلاف میان رئیس جمهوری و وزیر اطلاعات دانسته‌اند.

به دنبال این استعفا، همچنین عده‌ای از محافظه کاران از آقای احمدی‌نژاد به خاطر هماهنگ نکردن تصمیم خود در تعویض وزیر اطلاعات با آیت الله خامنه‌ای انتقاد کرده‌اند.

مطالب مرتبط