حمایت علی مطهری از ادامه فعالیت مجمع روحانیون مبارز

مجمع روحانیون مبارز حق نشر عکس a
Image caption مجمع روحانیون مبارز در سال ۱۳۶۶ و با پشتیبانی آیت الله خمینی تشکیل شده است

علی مطهری نماینده محافظه کار تهران در مجلس هشتم، از ادامه فعالیت سیاسی مجمع روحانیون مبارز حمایت کرد.

آقای مطهری در مصاحبه با خبرگزاری فارس تاکید کرد: "از نظر بنده مجمع روحانیون خطای بزرگی که به موجب آن اعضای مجمع را از دایره نظام خارج بدانیم، مرتکب نشده‌ است و البته تصمیم با کمیسیون ماده ۱۰ احزاب است."

کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، مسئولیت اعطای مجوز به احزاب سیاسی و گزارش تخلفات آنان به قوه قضائیه را بر عهده دارد.

ریاست شورای سیاست گذاری مجمع روحانیون مبارز با محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران است که برخی مدافعان دولت، وی را در کنار میرحسین موسوی و مهدی کروبی، جزو "سران فتنه" می دانند.

دبیر کل این حزب سیاسی، محمد موسوی خوئینی‌ها است که عده ای از محافظه کاران او را از عناصر برنامه ریز جناح اصلاح طلب می دانند.

از دیگر اعضای تاثیر گذار مجمع روحانیون مبارز می توان از علی اکبر محتشمی پور، مجید انصاری، اسدالله بیات و عبدالواحد موسوی لاری نام برد.

" نباید با منتقدین سخت گیری کرد"

علی مطهری در بخشی از اظهارات امروز خود آورده است: "با افرادی که انتقاداتی داشته و عملاً علیه نظام فعالیتی نکرده‌اند نباید سخت‌گیری کرد."

این نماینده منتقد دولت با اشاره به عملکرد مجمع روحانیون در سال‌های اخیر گفته: "معتقدم مجمع روحانیون فقط یک اشتباه در قضایای پس از انتخابات کرده و آن این بود که آنها راهپیمایی ۳۰ تیر را پس از نهی رهبر انقلاب به سرعت لغو نکردند."

اشاره آقای مطهری، احتمالا به راهپیمایی اعتراضی مخالفان دولت در تهران در ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ بوده که در پی سرکوب شدید نیروهای امنیتی، به یکی از پرتلفات ترین روزهای بعد از انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شد.

یک روز پیش از این راهپیمایی، آیت الله خامنه ای در نمازجمعه روز ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ تهران خواستار پایان اعتراضات خیابانی شده و هشدار داده بود: "اگر نخبگان سیاسی بخواهند قانون را زیر پا بگذارند... چه بخواهند و چه نخواهند مسئول خون ها و خشونت ها و هرج و مرج ها، آنهایند".

مجمع روحانیون مبارز از تشکل‌های اصلاح طلب ایران است که در انتخابات ریاست جمهوری دهم از میرحسین موسوی حمایت کرد و بعد از انتخابات، خواستار ابطال رای گیری یا تشکیل کمیته حقیقت یاب شد.

در پی بازداشت خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، این تشکل خواستار پایان هرچه سریع‌تر حصر این دو رهبر مخالفان دولت شده است.

از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم تاکنون، عده از از هواداران دولت در اظهار نظرهایی جداگانه خواستار ممنوع شدن فعالیت مجمع روحانیون مبارز شده اند.

مجمع روحانیون مبارز در سال ۱۳۶۶ و با پشتیبانی آیت الله خمینی تشکیل شده است.

مطالب مرتبط