اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی از دهم اردیبهشت در ایران

جاده های ناامن ایران حق نشر عکس MEHR
Image caption بیش از ۲۰ هزار ایرانی سالانه در تصادفات جاده‌ای کشته می شوند

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران می گوید اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی از دهم اردیبهشت آغاز می شود.

آقای احمدی مقدم روز دوشنبه پنجم اردیبهشت (۲۵ آوریل) گفت: "در قانون جدید اخذ جرایم رانندگی، در حوزه تخلفات حادثه ساز با رانندگانی که نسبت به مصرف موادمخدر و مشروبات الکلی اقدام کنند، برخورد شدیدی صورت خواهد گرفت."

در قانون جدید راهنمایی و رانندگی، کسانی که تحت تاثیر مواد مخدر و روانگردان یا پس از نوشیدن مشروبات الکلی اقدام به رانندگی کنند تا سقف ۲۰۰ هزار تومان جریمه و سپس برای "برخورد قانونی" به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

به گفته آقای احمدی مقدم، تغییرات ساختاری در قوانین راهنمایی و رانندگی پس از ۴۰ سال صورت گرفته و در قانون جدید به "کاهش تصادفات و پیشگیری از آن" توجه شده است.

نصب کیسه هوا برای خودروهای جدید اجباری می شود

رئیس پلیس ایران می گوید "باید همه خودورهای تولید داخل، تا پایان امسال به کیسه هوا مجهز شوند."

آقای احمدی مقدم از آغاز رایزنی های پلیس با وزارت صنایع و گروههای خودروسازی ایران برای چگونگی اجرای طرح نصب کیسه های هوا بر روی خودروهای جدید تولید شده در این کشور خبر داد.

وی همچنین در ارتباط با شماره گذاری کامیون های فراز (هوو) گفت: "اگر به این نتیجه برسیم که استاندارهای مورد تایید خودرویی در عمل واقعیت ندارد، قطعا در خصوص آن به وظیفه خود عمل خواهیم کرد."

پیش تر نیز، اسکندر مومنی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران گفته بود بررسی های پلیس نشان می دهدخودروی 'فراز' همان 'هوو' است و تغییری در این "کشنده" صورت نگرفته است.

به گفته آقای مومنی "به همین دلیل به رغم درخواست شرکت وارد کننده برای شماره گذاری این خودرو از اواسط سال گذشته تاکنون پلیس اجازه شماره گذاری به این خودرو را نداده است."

شرکت ایران خودرو دیزل، وارد کننده هوو از سوی نهادهای ذیربط محکوم و ملزم شده است تا نسبت به رفع نقص این خودروی چینی اقدام کند.

بسیاری از خودروهای ایران فاقد کمربند ایمنی، کیسه هوا و ترمزهای ضد قفل هستند. بر اساس آمار و گزارشهای رسانه های ایران بسیاری از خودروهایی که هم اکنون در خیابان ها تردد می کنند، بالای ۳۰ سال سن دارند.

بر اساس همین گزارشها، تعمیر و بازسازی خودروهای تصادفی نیز در ایران از استاندارهای جهانی تبعیت نمی کند.

این در حالی است که در بعضی از کشورهای جهان مانند کانادا، تعویض قطعات حساس خودرو نظیر سپرهای جلو و عقب، تحت نظارت فنی مرکز معاینات فنی و توسط مراکز مجاز صورت می گیرد تا از ایمنی خودروهای تصادفی پس از تعمیر و بازسازی اطمینان حاصل شود.

'نرخ جریمه های رانندگی در ایران یک بیستم کشورهای همسایه'

اسکندر مومنی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران می گوید که نرخ جریمه‌های رانندگی در این کشور یک بیستم کشورهای همسایه است.

آقای مومنی در نشست تخصصی قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت که با وجود افزایش سقف جریمه‌های رانندگی تا مبلغ ۲۰۰ هزار تومان، هنوز میزان جریمه های نقدی در ایران نسبت به کشورهای همسایه بسیار کمتر است.

وی همچنین از اجرایی شدن سیستم امتیاز منفی خبر داد و گفت: "رانندگان متخلف بار نخست اگر ۳۰ امتیاز منفی بگیرند ۳ ماه از رانندگی محروم می شوند؛ برای بار دوم اگر ۲۵ امتیاز منفی بگیرند برای ۶ ماه و برای بار سوم اگر ۲۰ نمره منفی دریافت کنند، گواهینامه رانندگی شان ابطال و به مدت یک سال از رانندگی محروم می شوند."

در ایران بیش از ۱۷ میلیون وسیله نقلیه، شامل خودورهای شخصی (۴۸ درصد)؛ موتور سیکلت (۳۷ درصد)؛ مینی بوس و کاروان (یک درصد)؛ کامیون و کامیونت (پنج درصد) و یک درصد اتوبوس در تردد هستند که از این نظر، ایران در میان کشورهای منطقه ایران حائز رتبه اول است و ترکیه با بیش از ۱۳ میلیون وسیله نقلیه، در رتبه بعدی قرار دارد.