متهم رها کردن سومین بیمار در اطراف تهران دستگیر شد

جعفری دولت آبادی حق نشر عکس ISNA
Image caption دادستان تهران می گوید برای تکمیل تحقیقات بازجویی از بهزیستی و آسایشگاه کهریزک آغاز شده است

پس از انتشار اخباری در مورد رها شدن دو بیمار در بزرگراهی در جنوب تهران، دادستان تهران اعلام کرد که متهم رها کردن یک بیمار دیگر هم دستگیر شده است.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در گفت و گو با خبرگزاری مهر با تایید خبری که پیش از این در رسانه های ایران چاپ شده بود، گفت: "بیمار رها شده یک زن مبتلا به آلزایمر است که طبق اظهارات متهم، درمانش تمام شده بوده اما چون آدرسی از او در دست نبوده، متهم دو بار بیمار را به آسایشگاه کهریزک می برد که پذیرفته نمی شود."

آقای دولت آبادی، گفت: "برای تکمیل تحقیقات، بازجویی از بهزیستی و آسایشگاه کهریزک برای نپذیرفتن بیمار نیز آغاز شده است."

پیش از این گروه حوادث روزنامه ایران، سومین بیمار پیدا شده را خانم ش. ک معرفی کرده بود که ۷۰ سال سن دارد و در روز ۳۱ فروردین ابتدا توسط ماموران یک بیمارستان به آسایشگاه سالمندان کهریزک (واقع در جنوب تهران) منتقل شده اما "به علت واجد شرایط نبودن برای پذیرش"، مجددا به بیمارستان باز گردانده شده، اما بعد از ظهر همان روز توسط افراد محلی در بیابانهای اطراف کهریزک شناسایی و به آسایشگاه کهریزک منتقل و پس از تشکیل پرونده قضایی با تقاضای ماموران انتظامی منطقه، به طور موقت در این آسایشگاه پذیرش شده است.

دادستان تهران در ارتباط با دو بیماری که چند روز پیش در حاشیه بزرگراه خلیج فارس پیدا شده بودند، گفت: "اولین بار راننده یک کامیون با مشاهده آن ها در زمینهای کشاورزی به پلیس اطلاع می دهد. دادسرای تهران پس از اطلاع از موضوع بازپرس ویژه را به محل سکونت بیمار و بیمارستان اعزام می کند، اما با مخالفت مدیران بیمارستان روبرو می شود، در حالیکه پرونده بیمار بر روی میز مدیران بیمارستان بوده است."

او اظهارات یکی از بیماران مبنی بر اینکه برای آزمایش به بیمارستان رفته و پس از پرداخت ۵۰ هزار تومان بدون داشتن برگه ترخیص روز بعد او را به زیر زمین بیمارستان منتقل کرده و از آنجا با آمبولانس به نقطه نامعلومی برده و رها می کنند را درست اعلام کرد.

آقای دولت آبادی شش متهم دستگیر شده در ارتباط با این پرونده را سه نفر از مدیران اورژانس بیمارستان مذکور و سه نفر از خدمه و راننده ها اعلام کرد و گفت: "در مورد تصاویر بیماران چند ابهام وجود دارد. آیا متخلفین خودشان عکس گرفته اند؟ شهروندانی که این دو بیمار را دیده اند، از آن ها عکس گرفته اند؟ آیا این تصاویر با وجود بیسکویت و لیوان آبی در کنار بیماران، برنامه ریزی شده بوده است؟"

روز گذشته حسن آقاجانی، مدیر کل وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که مدیر بیمارستان امام خمینی در ارتباط با پرونده رها سازی دو بیمار در حاشیه بزرگراهی در جنوب تهران برکنار شده است.

آقای آقاجانی گفته بود که که ابعاد مختلف این ماجرا همچنان در وزارت بهداشت در حال پی گیری است و عوامل این حادثه مجازات می شوند.

مطالب مرتبط