شکایت از کاهش ساعات کار به دیوان عدالت اداری

سازمان بازرسی کشور حق نشر عکس kkk
Image caption قائم مقام سازمان بازرسی کشور می گوید که دیوان عدالت ادری روز دوشنبه به شکایت این سازمان در ارتباط با کاهش ساعات اداری از سوی دولت پاسخ می دهد

ولی الله خبره، قائم مقام سازمان بازرسی کل ایران می گوید که صدور بخشنامه های دولت برای کاهش ساعات کار اداری خلاف قانون است و بازرسی کل کشور در این مورد از دولت به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است.

آقای خبره روز شنبه دهم اردیبهشت به خبرآنلاین گفت: "در آذرماه سال گذشته هیئت وزیران مصوبه ای در خصوص کاهش ساعات کار اداری و همچنین دورکاری تصویب کرد که سازمان بازرسی کشور این مصوبه ها را مغایر قانون تشخیص داد و موضوع را کتبا به رئیس جمهور منعکس کرد تا نسبت به اصلاح آن اقدام کند."

او گفت که به موجب قانون مدیریت خدمات کشوری، ساعت کار کارکنان دولت ۴۴ ساعت در هفته است که کسی نمی تواند آن را کم یا زیاد کند، مگر در موارد خاص که تبصره هایی برای آن در نظر گرفته شده است.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور گفت که با این وجود، در فروردین سال ۹۰ دو بخشنامه، یکی از سوی استانداری تهران و یکی هم از سوی معاون توسعه و سرمایه نیروی انسانی ریاست جمهوری صادر شد که در هر دوی آنها باز هم بر کاهش ساعات کار کارمندان تاکید شده بود.

آقای خبره گفت که پس از شکایت سازمان بازرسی کشور از مصوبه دولت، جلسه مشترکی بین نمایندگان سازمان عدالت اداری، سازمان بازرسی کشور و نمایندگان دولت برگزار شد که در آن نمایندگان دولت درخواست مهلت برای اصلاح مصوبات کردند.

او گفت که دیوان عدالت اداری روز دوشنبه، دوازدهم اردیبهشت حکم نهایی خود را صادر خواهد کرد.

مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کشور، سال گذشته با تاکید بر اینکه طبق آخرین قانونی که مجلس تصویب کرده و همچنین بر اساس قانون مدیریت کشوری، ساعت کاری ۴۴ ساعت در هفته است، گفته بود که نمی توان این میزان را تغییر داد.

آقای پور محمدی همچنین گفته بود که سازمان بازرسی در این باره گزارشی تهیه کرد و آن را به دیوان عدالت اداری فرستاد تا تصمیم دولت ابطال شود، اما این مساله "پس از کش و قوس های متعدد" در هیات عمومی دیوان عدالت اداری مطرح نشد، ولی هیات تطبیق مقررات و قوانین مجلس چنین تصمیمی را غیر قانونی دانست.

مطالب مرتبط