احمدی‌نژاد: در ایران آدم گرسنه نداریم

محمود احمدی نژاد حق نشر عکس BBC World Service
Image caption آقای احمدی‌نژاد می‌گوید که اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها شکاف طبقاتی را کاهش می‌دهد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران در مراسم تجلیل از کارگران نمونه این کشور اعلام کرد که ایجاد بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در سال جدید در دستور کار دولت قرار دارد.

او همچنین با ارائه آمار فرصت های شغلی ایجاد شده در سال ۸۹ گفت که در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

آقای احمدی نژاد با اشاره به برنامه های دولت در بحث هدفمند کردن یارانه ها با تاکید بر اینکه دولت معتقد است که این کار باید با قوت ادامه یابد، افزود: "امروز می توانیم اعلام کنیم که در سرزمین پهناور ایران گرسنه ای وجود ندارد".

او گفت در طول ۵۰ سال گذشته ۷۰ درصد پولی که اکنون میان شهروندان توزیع می شود، در اختیار تنها ۳۰ درصد مردم بود و "هم اکنون ۵۰ سال باید به طور یکسان میان مردم توزیع شود تا فاصله ها پر شود".

رئیس جمهوری ایران در ادامه با اشاره به اینکه آپارتمان نشینی برای نظام سرمایه داری مناسب است، اظهار داشت: "از نظر ما خانه محل زندگی آرامش و تقویت است و در کشور ما با این وسعت زیاد نباید مردم در خانه های ۴۰ یا ۵۰ متری و یا ۶۰ متری زندگی کنند، بلکه می شود همه ویلا داشته باشند."

آقای احمدی نژاد در مورد ایجاد زیر ساخت ها و انجام کارهای عمرانی گفت که در سال گذشته ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در کارهای عمرانی سرمایه گذاری شد و برای امسال هم بیش از ۴۷ هزار میلیارد تومان برای این فعالیت ها پیش بینی شده بود، "اما در مجلس دست کاری شد که امیدواریم خیلی قیچی نشود".

مطالب مرتبط