غیبت مصلحی در عکس‌های جلسه امروز دولت

به روز شده:  15:24 گرينويچ - چهارشنبه 04 مه 2011 - 14 اردیبهشت 1390
هیأت دولت

تصویری که سایت رسمی ریاست جمهوری ایران از جلسه امروز هیأت دولت منتشر کرده است

در عکس هایی که سایت رسمی ریاست جمهوری ایران و سایت های خبری این کشور از جلسه امروز (چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت) هیأت وزیران و حواشی آن منتشر کرده اند، اثری از حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دیده نمی شود.

صبح امروز اعلام شده بود که جلسه هیأت دولت ایران به ریاست محمود احمدی نژاد و با حضور آقای مصلحی برگزار شده است.

آقای احمدی نژاد در اعتراض به ابقای آقای مصلحی توسط رهبر ایران، حدود دو هفته از حضور در دفتر خود و جلسات هیأت دولت خودداری کرده بود. در نخستین جلسه ای که محمود احمدی نژاد به هیأت دولت بازگشت، حیدر مصلحی حضور نداشت.

برخی گزارش های تایید نشده حکایت از آن دارد که آقای مصلحی به خواست آقای احمدی نژاد جلسه امروز دولت را ترک کرده است. با وجود این، هنوز هیچ منبع رسمی، گزارشی در این زمینه منتشر نکرده است.

سایت فرارو، نزدیک به اصولگرایان به نقل از منابع مطلع در دولت گزارش داده است که پس از حضور حیدر مصلحی در نشست روز چهارشنبه هیات دولت، محمود احمدی نژاد از حیدر مصلحی خواسته است که جلسه را ترک کند.

دعوای قدرت در ایران به سود کیست؟

آیا دعوای قدرت در ایران به ضرر محمود احمدی نژاد پیش می‌رود؟ آیا رهبری پشت احمدی نژاد را خالی کرده؟ چه کسی از بودن یا نبودنش بیشتر نفع می برد.؟

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

صبح روز چهارشنبه و هفده روز بعد از آغاز تنش میان محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری و حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، خبرگزاری های رسمی در ایران خبر داده بودند که سرانجام این دو مقام دولتی همزمان در جلسه هیات دولت حضور یافته اند.

این در حالی است که پیشتر، جلسه ۳۱ فروردین دولت در سنندج (در جریان سفر استانی به کردستان) بدون حضور آقای مصلحی و جلسات ۴ و ۷ اردیبهشت هیات وزیران در تهران، با حضور او و در غیاب محمود احمدی نژاد برگزار شده بود.

جلسه ۱۱ اردیبهشت هیأت دولت نیز، با حضور آقای احمدی نژاد و در غیاب آقای مصلحی به پایان رسیده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.