ادامه واکنش‌ها به وقایع اخیر ورزشگاه‌های ایران

درگیری در ورزشگاه آزادی تهران حق نشر عکس AFP
Image caption مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج به شدت به عملکرد پلیس در برخورد با "جوانان حزب اللهی" انتقاد کرده است

گزارش های دریافتی از ایران حاکیست که واکنش ها به درگیری های اخیر ورزشگاه های آزادی تهران و فولاد شهر اصفهان، همچنان ادامه دارد.

محمد کدخدایی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج از "افراطی گری برخی از عوامل پلیس" در ضرب و شتم تعدادی از "جوانان حزب اللهی"که برای حمایت از مردم بحرین به ورزشگاه آزادی رفته بودند، انتقاد کرده است.

روز سه شنبه در حاشیه مسابقه فوتبال میان دو تیم پرسپولیس و الاتحاد عربستان، درگیری هایی میان ماموران انتظامی حاضر در ورزشگاه آزادی و گروهی که به سرکوب معترضان در بحرین و حضور نیروهای عربستان سعودی در این کشور اعتراض داشتند، به وجود آمد.

گزارش خبرگزاری مهر حاکیست که با آغاز شعارها و پس از پهن کردن پرچم بزرگ بحرین بر روی سکوهای ورزشگاه آزادی، هواداران تیم پرسپولیس تهران با معترضان درگیر شدند.

مداخله نیروی انتظامی بعد از شروع این درگیری، باعث افزایش تنش و زد و خورد شده و به زخمی و بازداشت شدن شماری از حاضران منجر شد.

پیشتر محمد کریم عابدی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران در واکنش به این وقایع "ضرب و شتم جوانان انقلابی معترض به آل سعود از سوی نیروی انتظامی" را غیرقابل قبول خوانده بود.

درگیری در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان

رجانیوز، یکی از سایت های حامی دولت ایران هم از وقوع درگیری مشابهی در حاشیه بازی تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و الهلال عربستان در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان خبر داده است.

این بازی روز چهارشنبه و در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و در جریان بازی، گروهی از معترضان به ناآرامی های بحرین و حضور نیروهای عربستان سعودی در این کشور، اقدام به شعار دادن کردند که با برخورد پلیس مستقر در ورزشگاه روبرو شدند.

یکی از معترضان که حسین شاهمرادی نام دارد و سایت رجانیوز از او به عنوان "دانشجوی لیدر" معترضان یاد می کند که از سوی نیروی انتظامی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

آقای شاهمرادی در وبلاگ خود در این مورد نوشته است: "وقتی روی سکوهای ورزشگاه فولادشهر نشستیم، تعداد زیادی از نیروهای انتظامی دورادور ما ایستادند و از تک تک بچه ها فیلمبرداری کردند."

او نوشته که نیمه دوم به عنوان "لیدر شعارها" از جا برخاسته و با همراهانش شعارهایی در حمایت از سپاهان داده اما بعد از دقیقه ۶۰ شعارهای حمایت از مردم بحرین هم به شعارهایشان اضافه شده است.

به گفته آقای شاهمرادی در پایان بازی او توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده است و در همین حین برخی از طرفداران تیم فوتبال سپاهان به گروه آنها حمله کرده اند.

گفته می شود که هم طرفداران تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران و هم طرفداران تیم سپاهان در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به حضور این گروه در حمایت از مردم بحرین اعتراض کرده اند، چرا که نگران محروم شدن تیم مورد علاقه خود توسط فیفا بوده اند.

مطابق قوانین فدراسیون بین المللی فوتبال، حمل هر گونه نشان یا سر دادن هر گونه شعار سیاسی یا مذهبی در استادیوم های فوتبال ممنوع است و می تواند باعث محرومیت یا جریمه تیم میزبان شود.

مطالب مرتبط