اخطار شبانه قطع تلفن به جای دریافت قبض

پیام تلفنی شبانه به برخی از مشترکان تهران مبنی بر قطع تلفن حق نشر عکس p
Image caption برخی مشترکان در تهران پیام تلفنی شبانه مبنی بر قطع خط تلفن شان دریافت کرده اند

"اگر بدهی خود را نپردازید، تلفن شما ظرف مدت ۷۲ ساعت قطع می شود." این متن پیام های تلفنی شبانه ای است که به تازگی برای برخی از مشترکان تلفن ثابت در تهران ارسال شده است.

به گزارش ایرنا، برخی از این مشترکان با مراجعه به مراکز یاد شده اعلام کردند که حتی در صورت بدهکار بودن، رقم قبض آنها در حدی نبوده است که در خور قطع تلفن باشد.

این در حالی است که صابر فیضی، مدیر عامل شرکت مخابرات اعلام کرد که قبض های تلفن ثابت از طریق شرکت پست توزیع می شود و چنانچه مشترکان با تاخیر در دریافت قبض ها روبرو شوند می توانند از سامانه گویای ۱۸۱۸ اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران نیز پیشتر اعلام کرده بود که تمام قبض های تلفن به استثنای قبض هایی که مبلغ آن کمتر از ۳ هزار تومان است بین مشترکان توزیع شده است.

در عین حال شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که فهرست نهایی تغییر پیش شماره های مخابراتی شهرستان تهران را از ۲۱ اردیبهشت ماه اجرا می کند. بر این اساس شماره تلفن های تمامی شهرهای استان تهران ۸ رقمی خواهند شد.

شرکت مخابرات در نظر دارد به تدریج کدهای بین شهری تلفن های ثابت استان های مختلف ایران را حذف کند تا مشترکان برای تماس بین شهری نیاز به شماره گیری کد نداشته باشند.

بر این اساس در نخستین اقدام در دست اجرا برای عملیاتی کردن این طرح قرار است، در آستانه روز ارتباطات و از ۲۱ اردیبهشت ماه طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی در استان تهران اجرا شود و پیش شماره شهرستان های تهران با این استان یکی شده و به ۰۲۱ تغییر کند.

روابط عمومی شرکت مخابرات ایران پیشتر اعلام کرده بود که با اجرای طرح یکسان سازی کد در استانها، ممکن است تعرفه مکالمات افزایش پیدا کند.

داود زارعیان، مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات با اشاره به اینکه در حال حاضر مشترکان شهرستانها حتی برای فاصله های نزدیک هم مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری هستند، گفت: "در صورت حذف کدهای بین شهری و استانی این هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد." آقای زارعیان در عین حال اشاره کرده که حذف کدها باعث کاهش درآمدهای مخابرات می شود که برای جبران آن یا باید تعرفه ها افزایش پیدا کند و یا دولت، خود هزینه این اقدام را بپردازد.

در ایران هر شهرستان کد مخصوص به خود را دارد و شهروندان ساکن هر استان برای تماس باید ابتدا کد شهر را بگیرند. دولت در نظر دارد تا کد شهرهای یک استان را حذف کند.

مطالب مرتبط