احمدی نژاد: باید از ولایت فقیه دفاع کنیم

محمود احمدی نژاد و معاونانش حق نشر عکس ISNA
Image caption محمود احمدی نژاد از ولایت فقیه دفاع کرد و به برخی انتقادها از دولتش پاسخ داد.

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران که در جلسه هیات دولت با حضور وزیر اطلاعات سخن می گفت، از 'ولایت فقیه' دفاع کرد و به برخی انتقادها از دولتش پاسخ داد.

آقای احمدی نژاد در ششمین جلسه هیات دولت پس از آغاز تنش میان او و حیدر مصلحی وزیر اطلاعات سخن می گفت.

در پنج جلسه قبلی هیات دولت ایران که پس از آغاز تنش ها بر سر استعفای حیدر مصلحی و ابقای او توسط آیت الله خامنه ای برگزار شده بود، هیچگاه محمود احمدی نژاد و آقای مصلحی حضور همزمان نداشتند.

محمود احمدی نژاد گفت تمام اعضای دولت "در راستای دفاع حقیقی از ولایت فقیه در تلاش هستند" و اضافه کرد که "از این پس وزرا در کلامشان نیز باید از ولایت فقیه دفاع کنند زیرا این یک تکلیف است."

آقای احمدی نژاد که به دلیل شرکت نکردن در جلسات هیات دولت به مدت حدود دو هفته، از سوی اصولگرایان به مخالفت با آیت الله خامنه ای و نظر او در مورد ابقای وزیر مستعفی اطلاعات متهم شده بود، شنبه شب (۱۷ اردیبهشت) در جلسه عزاداری ایام فاطمیه با حضور رهبر ایران شرکت کرد.

رییس جمهوری ایران اکنون می گوید کسانی فکر می کنند ولایت فقیه "همچون ابزاری است که می‌توانند از آن در بگو مگوهای گروهی خود استفاده کنند" و گروهی نیز راه دفاع از ولایت فقیه را نمی دانند.

حق نشر عکس ISNA
Image caption وزیر اطلاعات ایران سرانجام همزمان با حضور محمود احمدی نژاد در کابینه حاضر شد.

آقای احمدی نژاد در مورد این گروه گفته "چهره‌ای که امروز این گروه از ولایت فقیه ترسیم می‌کنند به شدت غیرواقعی و با فلسفه موضوع متفاوت است."

ارتباط با رمال و جن گیر؟

او با اشاره به برخی خبرها و اظهار نظرها درباره ارتباط دولت یا برخی اعضای آن با افراد رمال و جن گیر گفته: "بحث‌های شنیده شده در خصوص رمال در دولت باعث انبساط خاطر شد. اگر بنا باشد رمال و جن‌گیر کارایی داشته باشند چرا آنان کاری برای خودشان نمی‌کنند."

پیشتر و همزمان با شدت گیری انتقادات محافظه کاران از محمود احمدی نژاد و رئیس دفتر او اسفندیار رحیم مشایی، تعدادی از سایت های محافظه کار مدعی بازداشت تعدادی از افراد نزدیک به دولت به خاطر ادعای ارتباط با 'غیب' شده بودند.

همچنین در انتقاداتی صریح، محمدتقی مصباح یزدی عضو بانفوذ مجلس خبرگان و از حامیان اصلی آقای احمدی نژاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرده بود که "دین را باید به کمک علما از قرآن و کلمات معصومین آموخت، نه از مرتاض و جن‌گیر".

حسین فدایی از نمایندگان محافظه کار تهران نیز گفته بود: "جریان انحرافی و نفوذی... غیبیات و توسل به اجنه و شیاطینی را مطرح می‌کنند که در خور انسان مؤمن، شیعه، مقلد و مقید به خط فقاهت نیست."

محمود احمدی نژاد همچنین خطاب به منتقدانش، دولت خود را " تخصصی‌ترین دولت در طول نظام جمهوری اسلامی ایران" خوانده و به "کسانی که در رقابت با دیگران هستند" توصیه کرده است که "اخبار دروغ منتشر نکرده و موازین اخلاقی را رعایت کنند تا آسیبی به چهره نظام و ملت وارد نشود."

مطالب مرتبط