رئیس جمهوری ایران سرپرست وزارت نفت شد

به روز شده:  23:27 گرينويچ - 15 مه 2011 - 25 اردیبهشت 1390

احمدی‌نژاد سرپرست ثروتمندترین وزارتخانه ایران

او در مصاحبه ای تلویزیونی گفت وزارت نفت و وزارت نیرو با هم ارتباطات زیادی دارند و با ادغام این دو وزارتخانه‌، ساختمان‌ها و مسئولیت‌ها کم می‌شود.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران گفته است که سرپرستی وزارت نفت را برعهده می گیرد.

او در مصاحبه تلویزیونی روز یکشنبه گفت: "هم‌اکنون خود من سرپرست وزارت نفت هستم و نفت و نیرو با هم ادغام شده‌اند."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آقای احمدی نژاد افزود: "وزارت نفت و وزارت نیرو با هم ارتباطات زیادی دارند... با ادغام این دو وزارتخانه‌، ساختمان‌ها و مسئولیت‌ها کم می‌شود."

او ادغام وزارتخانه‌ها را امر مثبتی دانست و گفت: "حتی می‌توان سه وزارتخانه را در یکی ادغام کرد."

یک روز بعد از برکناری وزرای رفاه، صنایع و نفت، محمود احمدی نژاد مهدی غضنفری، وزیر بازرگانی را به سرپرستی وزارت صنایع و معادن عبدالرضا شیخ الاسلامی، وزیر کار را به سرپرستی وزارت رفاه منصوب کرده است.

روز شنبه، ۲۴ اردیبهشت آقای احمدی نژاد، صادق محصولی وزیر رفاه، علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن و مسعود میرکاظمی، وزیر نفت را برکنار کرد.

محمود احمدی نژاد: حتی می‌توان سه وزارتخانه را در یکی ادغام کرد

محمود احمدی نژاد در نامه های خود به وزرای برکنار شده نوشت که پایان مسئولیت آنها نتیجه ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم در مورد کاهش تعداد وزارتخانه ها و مصوبه هیأت دولت در اجرای آن بوده است.

برکناری این وزرا بر اساس مصوبه ای صورت گرفت که بر اساس آن دولت تصمیم گرفته که وزارتخانه های نفت با نیرو، صنایع با بازرگانی و کار با رفاه ادغام شود، اما در متن نامه معرفی سرپرست برای وزارتخانه هایی که وزرای آنها برکنار شده اند، هیچ سخنی از ادغام وزارتخانه ها به میان نیامده است.

برخی تصمیم تازه آقای احمدی نژاد در معرفی سرپرست برای این وزارتخانه ها را عقب نشینی رئیس جمهور تعبیر کرده اند.

هفته گذشته هیات وزیران تصمیم گرفت وزارتخانه های راه و ترابری با مسکن، نیرو با نفت، صنایع و معادن با بازرگانی و وزارت رفاه با کار و امور اجتماعی ادغام شوند و بنابر مصوبه هیات وزیران، قرار است تمام امکانات، تجهیزات، اموال، و نیروی انسانی آنها به وزارتخانه های جدید منتقل شوند.

همزمان بر اساس مصوبه مجلس در خصوص ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی، دولت باید وزارت ورزش و جوانان را نیز تشکیل دهد که با گذشت چند ماه از تصویب این طرح، دولت تاکنون از تشکیل وزارت جدید ورزش و جوانان با وجود انتقادهای زیاد خودداری کرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.