هشدار مجدد شهردار تهران به دولت برای پرداخت یارانه مترو

قالیباف حق نشر عکس ii
Image caption شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که مذاکرات شورای شهر تهران با دولت به حل مشکل مترو کمک کند

شهردار تهران می گوید که اگر دولت ایران تا پایان خرداد یارانه مترو را پرداخت نکند، شهرداری مجبور می شود قیمت بلیت مترو را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد باقر قالیباف، شهردار تهران روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت (۱۸ مه) گفت: "علاقه ای نداریم هزینه بیشتری به مردم تحمیل کنیم اما اگر دولت سهم یک سوم خود را نپردازد، مجبوریم که این هزینه را از مردم دریافت کنیم."

شهردار تهران در اسفند ماه سال گذشته هم اعلام کرده بود که اگر دولت سهم مترو از یارانه حمل و نقل را نپردازد چاره‌ای جز افزایش قیمت بلیت وجود ندارد.

آقای قالیباف در سخنان امروز خود با اشاره به لغو جلسه اخیر وزارت کشور و شورای شهر در مورد نرخ کرایه ها گفت که شورای شهر تهران پی گیر این موضوع است و به نظر می رسد که دولت هم مشتاق است تا موضوع حل شود.

اختلاف دولت و شهرداری تهران بر سر پرداخت سهم مترو از یارانه حمل و نقل از مدت ها پیش شروع شد، اما این اختلاف پس از آن شدت گرفت که شورای شهر تهران اعلام کرد که در صورت ادامه روند کنونی، مجبور است که قیمت بلیت مترو را افزایش دهد.

شورای شهر تهران بهمن سال گذشته تصویب کرد که قیمت بلیت مترو از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ بر اساس قیمت تمام شده محاسبه شود که بر اساس آن نرخ بلیت‌های تک‌سفره ۹۷۵ تومان خواهد بود.

بر این اساس شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه موظف شده است تا روز ۳۱ خرداد ماه سال آینده، بهای بلیت مترو را معادل یک سوم نرخ‌ تعیین شده محاسبه کند و در صورت پرداخت نشدن یارانه بلیت مترو توسط دولت، اقدام به افزایش بهای بلیت کند.

پس از اعلام قیمت جدید بلیت مترو توسط شورای شهر تهران، محمد رویانیان، رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور، قیمت اعلام شده بلیت مترو توسط این شورا را غیر کار‌شناسی خواند و آن را بیشتر از قیمت مورد نظر این ستاد دانست.

آقای رویانیان گفته بود که شرکت حمل و نقل ریلی کشور به نمایندگی از دولت آمادگی این را دارد که همه فعالیتهای مترو را به عهده بگیرد و با قیمتی کمتر از ۴۰۰ تومان برای هر بلیت که سهم مردم از آن ۱۵۰ تومان خواهد بود "به پنج سال جوسازی و فرافکنی سیاسی پایان دهد".

هم اکنون بلیط تک سفره متروی تهران ۲۵۰ تومان است.

پاک نشدن صورت مسئله

حق نشر عکس jj
Image caption پس از استعفای محسن هاشمی هم چنان اختلاف شهرداری تهران و دولت بر مسئله مترو ادامه دارد

برخی صاحب نظران اختلافات بر سر متروی تهران را با انتخابات ریاست جمهوری مرتبط می دانستند و معتقد بوند که آقای احمدی نژاد سعی دارد تا مدیریت متروی تهران را از کنترل فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی به درآورد که در انتخابات ریاست جمهوری از رقبای وی حمایت می کرد.

اما به نظر می رسد پس از استعفای محسن هاشمی از مدیرعاملی متروی تهران این اختلافات همچنان ادامه دارد.

محسن هاشمی با ارسال نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، در اسفند سال گذشته پس از ۱۷ سال از مدیریت متروی تهران استعفا داد و نوشت: "علیرغم حمایت مجلس، شورای شهر و شهرداری تهران برای تامین نقدینگی، به دلایل مختلف از جمله تحریم خارجی و مشکلات داخلی امکان استفاده از اعتبارات قانونی فراهم نیست."

آقای هاشمی در پایان نامه خود با بیان اینکه ممکن است عدم حمایت از مترو به دلیل حضور او باشد، نوشت: "اکنون مردم از فشار و ازدحامی که ناشی از کم لطفی مسئولان دولتی در تامین خواسته های قانونی مترو است رنج می برند و تمام پیگیری ها به نتیجه مناسبی که در شان پروژه حیاتی مترو باشد نرسیده است."

یکی از مشکلات عدیده مترو تهران، عدم پرداخت سهم یک میلیارد دلاری مترو تهران توسط دولت از صندوق ارزی است.

بر اساس مصوبه مجلس ایران، دولت باید دو میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای توسعه مترو در تهران و دیگر شهر‌ها اختصاص دهد.

از این مبلغ، یک میلیارد دلار سهم متروی تهران است و پیش بینی شده بود که ۷۰۰ میلیون دلار دیگر برای متروی دیگر شهر‌ها و ۳۰۰ میلیون دلار هم به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص داده شود.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، با پرداخت این بودجه در سال گذشته مخالفت کرده و گفته بود که دولت لزومی به اجرای این قانون نمی بیند.

او با اشاره به اینکه شورای نگهبان هم این مصوبه را غیر قانونی دانسته است، گفت: "این موضوع که مجلس محل تامین این بودجه را از صندوق ارزی تعیین کرده، اشتباه است زیرا برای همه موجودی حساب ذخیره ارزی برنامه ریزی شده و نمی‌توان خارج از آن عمل کرد."

مطالب مرتبط