صادق لاریجانی: بزرگان پیغام دادند که با انحرافات برخورد جدی شود

صادق لاریجانی و آیت الله خامنه ای حق نشر عکس khamenei.ir
Image caption اظهارات آقای لاریجانی از آنجا که توسط رهبر ایران به ریاست قوه قضائیه منسوب شده است، اهمیتی ویژه دارد

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران با انتقاد از گروه هایی که به گفته او "جن گیری و رمالی" را ترویج می کنند، گفت: "برخی بزرگان کشور پیغام داده اند که با این گونه انحرافات برخورد جدی انجام شود و قوه قضائیه هم در حد وظایف قانونی خود نسبت به این مسئله عمل خواهد کرد".

او همچنین در مورد تولید و توزیع فیلم "ظهور بسیار نزدیک است"، گفت که روایات و نسبت های داده شده در این فیلم نادرست است و "علما و بزرگان" خواهان برخورد با آن شده اند.

آقای لاریجانی در مورد هویت این "بزرگان" توضیح بیشتری نداده است.

"جن گیری و رمالی" اتهامی است که در هفته های اخیر توسط اصولگرایان منتقد دولت و هواداران آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران علیه بعضی از نزدیکان دولت محمود احمدی نژاد مطرح می شود.

همچنین گفته می شود که فیلم "ظهور بسیار نزدیک است" توسط نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی، یار نزدیک آقای احمدی نژاد ساخته شده است.

تعدادی از متهمان به "جن گیری و رمالی" و گروهی از دست اندرکاران ساخت و توزیع فیلم مذکور در هفته های اخیر بازداشت شده اند.

گفته می شود که چند تن از دوستان نزدیک آقای رحیم مشایی در میان بازداشت شدگان هستند.

آقای لاریجانی در سخنان خود همچنین از "ترویج ملیت گرایی افراطی و ایرانی گری از سوی برخی گروه های انحرافی" در ایران انتقاد کرده که اشاره ای صریح به اصطلاح "مکتب ایرانی اسلام" است که توسط آقای رحیم مشایی مطرح شد و رئیس جمهوری ایران هم از آن دفاع کرد.

اظهارات رئیس قوه قضائیه ایران حمله ای تازه در ادامه حملات بی سابقه هفته های اخیر علیه نزدیکان آقای احمدی نژاد محسوب می شود و نشان دهنده عزم حکومت ایران در برخورد قضایی با آنان است.

بعضی سایت های اینترنتی نزدیک به اصولگرایان امروز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت (۱۹ مه) اتهاماتی تکان دهنده را علیه یکی از متهمان به "جن گیری و رمالی" منتشر کرده اند که چندی پیش بازداشت شده بود.

این سایت ها تصاویر او را برای نخستین بار همراه با نام کامل او منتشر کرده اند و نوشته اند که دفتری در نزدیکی دفتر آقای رحیم مشایی در نهاد ریاست جمهوری در اختیار او بوده و بسیاری از تصمیمات دولت بر اساس پیش بینی های او اتخاذ می شده است.

حملات علیه نزدیکان رئیس جمهوری ایران پس از آن شدت گرفت که آقای احمدی نژاد در پذیرش دستور آیت الله خامنه ای مبنی بر ابقای حیدر مصلحی در سمت وزیر اطلاعات تعلل کرد.

اتهام رمالی و جن گیری علیه نزدیکان دولت در حالی مطرح می شود که در جریان مناظره های انتخاباتی سال ۱۳۸۸، میر حسین موسوی از توسل دولت آقای احمدی نژاد به "رمالی و جن گیری" انتقاد کرده بود، اما بعدا رهبر ایران این سخنان را "نسبت های خجالت آور" توصیف کرد.

مطالب مرتبط