'بقائی به چهار سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد'

بقایی حق نشر عکس jjj
Image caption آقای بقایی به تازگی به عنوان معاون اجرایی رئیس جمهور ایران منصوب شده است

گزارش شده که حمید بقائی، معاون اجرایی رئیس جمهور ایران، از سوی دیوان عدالت اداری به چهارسال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای بقائی روز شنبه ۳۱ اردیبهشت در جواب سوال خبرنگار این خبرگزاری درباره حکم انفصال چهار ساله خود، آن را تایید کرده است.

گفته می شود آقای بقائی به خاطر "تخلفاتی" در دوره ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، در دیوان عدالت اداری محکوم شده و اکنون درصدد است تا حکم را تغییر دهد.

آنطور که خبرگزاری های داخلی گزارش داده اند، آقای بقایی پیشتر به خاطر برخی "تخلفات" محکوم شده بود اما چون از اجرای حکم خودداری کرده دیوان عدالت اداری وی را به چهار سال انفصال از خدمات دولتی محکوم کرده است.

این حکم بر اساس ماده ۳۷ قانون دیوان عدالت اداری صادر شده است که اگر محکوم از اجرای رای دادگاه استنکاف کند، دادگاه صادر کننده حکم می تواند او را به انفصال موقت از خدمات دولتی تا پنج سال محکوم کند.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، خبر انفصال آقای بقایی را زیر سئوال برده و نوشته که آقای بقایی و دیوان عدالت اداری این خبر را "رسما تائید نکرده اند."

این خبرگزاری، بخشی از گفتگوی آقای بقایی با خبرنگاران را منتشر کرده که گفته "با قدرت به وظیفه خود عمل می کنیم."

خبرگزاری دانشجویان ایران نوشته که برای پیگیری موضوع با محمد جعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری تماس گرفته اما آقای منتظری"حاضر به تایید یا رد این خبر نشد."

مطالب مرتبط