واکنش منفی نمایندگان مجلس به معرفی وزیر امور زیربنایی

علی نیکزاد حق نشر عکس ISNA
Image caption نمایندگان می گویند اول لایحه ادغام تصویب خواهد شد و بعد به صلاحیت علی نیکزاد رسیدگی می شود

تعدادی از نمایندگان مجلس ایران نسبت به معرفی علی نیکزاد به عنوان وزیر امور زیربنایی، واکنش منفی نشان داده اند.

علی اکبر آقایی یکی از نمایندگان می گوید تا زمانی که لایحه ادغام وزارتخانه جدید در مجلس تصویب نشود به صلاحیت وزیر جدید رای داده نخواهد شد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران امروز اول خرداد ۱۳۹۰ در نامه ای به مجلس، آقای نیکزاد وزیر فعلی مسکن را به عنوان وزیر پیشنهادی جدید وزارت "امور زیربنایی" معرفی کرد.

وزارت جدید از ادغام وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی تشکیل می شود و آقای احمدی نژاد، همراه نامه خود به مجلس، لایحه وظایف و اختیارات وزارت جدید "امور زیربنایی" را هم ارائه کرده است.

براساس قانون برنامه پنجم توسعه دولت موظف است که از تعداد وزارتخانه ها بکاهد اما ابهام در نحوه این ادغام طی هفته های اخیر به اختلافات میان دولت و مجلس به شدت دامن زد.

ابوالقاسم رحمانی مخبر کمیسیون عمران مجلس به سایت خبرآنلاین گفت، ابتدا در مجلس با یک طرح دوفوریتی، شرح وظایف وزارت امور زیربنایی تصویب خواهد شد و بعد از آن به صلاحیت وزیر پیشنهادی رسیدگی می شود، در عین حال او پیش بینی کرد که رسیدگی به این کار در مجلس ده روز طول بکشد.

در پی استیضاح حمید بهبهانی، وزیر سابق راه و ترابری، علی نیکزاد با حفظ سمت وزارت مسکن به سرپرستی وزارت راه منصوب شد.

رئیس جمهوری ایران همچنین وزرای نفت، رفاه و صنایع را به قصد ادغام این وزارتخانه ها با وزارت های نیرو، کار و بازرگانی از کار برکنار کرد که با واکنش تند تعدادی از اصولگرایان منتقد دولت مواجه شد.

مطالب مرتبط