مرز تربیت با آزار کودکان کجاست؟

به روز شده:  17:47 گرينويچ - 22 مه 2011 - 01 خرداد 1390

مدیا پلیر

موسی قربانی، نماینده مجلس اعلام کرد که کودک آزاری در لایحه خانواده جایگاهی ندارد. این در حالیست که پیشتر اعلام شده بود بخش هایی از لایحه حمایت از خانواده به دفاع از حقوق کودکان اختصاص می یابد.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

موسی قربانی، نماینده مجلس اعلام کرد که کودک آزاری در لایحه خانواده جایگاهی ندارد. این در حالیست که پیشتر اعلام شده بود بخش هایی از لایحه حمایت از خانواده به دفاع از حقوق کودکان اختصاص می یابد. آقای قربانی، گفته ایران یکی از مترقی ترین کشورهای عضو کنوانسیون حقوق کودک است و قوانین فعلی ایران در بحث کودک آزاری رسا است و به دلیل وجود مجازات های اسلامی در بحث کودک آزاری این موضوع در لایحه حمایت از خانواده جایگاهی ندارد. جدای ایران، در خیلی از جوامع هنوز این سئوال مطرح است که مرز بین تربیت و آزار کودک کجاست؟ آیا والدینی که فرزندشان را کتک می زنند و آزار می دهند صلاحیت نگهداری از او را دارند؟

فرداد فرحزاد گزارش می‌دهد

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.