تشنج در شیراز بر سر انتصاب سرپرست جدید استانداری

تجمع در مقابل استانداری فارس حق نشر عکس a
Image caption تجمع معترضان به سرپرست جدید استانداری فارس (منبع: کانون وبلاگ نویسان فتح)

در پی انتصاب سرپرست جدید برای استانداری فارس، عده ای از منتقدان این انتصاب در مقابل ساختمان استانداری دست به تجمع زده اند.

خبرگزاری فارس امروز ۷ خرداد (۲۸ مه) از دومین روز تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خبر داده و نوشته است که معترضان، سرپرست جدید استانداری را وابسته به "جریان انحرافی" دانسته اند.

"جریان انحرافی" اصطلاحی است که محافظه کاران منتقد دولت، برای اشاره به اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر آقای احمدی نژاد و همفکران او مورد استفاده قرار می دهند.

این واکنش ها در حالی رخ می دهد که دیروز خبرگزاری مهر گزارش کرده بود که در پی استعفای عبدالله حسینی از سرپرستی استانداری فارس، سید فرهاد سجادی معاون برنامه ریزی این استانداری جایگزین وی شده است.

انتصاب آقای سجادی تنها چهار روز پس از آن صورت می گرفت که آقای حسینی، از سوی وزارت کشور به سمت سرپرستی استانداری فارس برگزیده شده بود.

سایت "مشرق" از جمله رسانه های محافظه کار منتقد دولت، مدعی شده است که بعد از انتصاب عبدالله حسینی به سرپرستی استانداری فارس، وی از طرف "جریان انحرافی" تحت فشار قرار گرفته که استعفا دهد تا زمینه برای جایگزینی وی با فردی نزدیک به این جریان فراهم شود.

قفل زدن به در استانداری فارس

به نوشته خبرگزاری فارس، معترضان به سرپرست جدید استانداری فارس برای نشان دادن مخالفت خود با تصدی این سمت توسط وی، به در ورودی ساختمان استانداری قفل زده اند.

به نوشته این خبرگزاری، در اولین روز تجمع اعتراضی در روز جمعه، فردی به نام "محمدرضا هاجری" که خود را "نماینده معترضان" معرفی می کرد، گفته است: "هنوز آثار ننگین فتنه سال ۸۸ از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نگذشته که فتنه‌ای آلوده‌تر، منحرف‌تر و ننگین‌تر وارد میدان شده است."

به گزارش فارس معترضان دیروز، پس از حضور در نمازجمعه شهر شیراز تجمع خود در مقابل استانداری فارس را آغاز کرده و از مسئولان خواسته اند تا "فرد لایقی خارج از گروه انحرافی" به عنوان استاندار این استان معرفی شود.

در عکس هایی که برخی سایت های نزدیک به محافظه کاران از تجمع اعتراضی در مقابل استانداری شیراز منتشر کرده اند، پلاکاردهای حاوی شعارهایی چون "مرگ بر مشایی منحرف" و "مشایی حیا کن، فارس را رها کن" در دستان برخی از معترضان دیده می شود.

انتقاد نماینده رهبر در استان

تجمع در مقابل استانداری بعد از آن آغاز شد که اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس، در خطبه های نماز جمعه شیراز به شدت از تغییر زودهنگام سرپرست استانداری انتقاد کرد.

آقای ایمانی ضمن اعلام نارضایتی از بی توجهی به پیشنهادات "نخبگان استان" در انتصاب مسئولان محلی گفت: "فارس بازیچه نیست که افرادی را بیاورند و دوران کار آموزی ببینند و سکوی پرش افراد شود؛ به استان رحم کنید."

نماینده ولی فقیه در استان فارس، همچنین با انتقاد از استاندار سابق فارس، وی را فردی دانست که در زمان مدیریت وی "مدیران استان دستتشان به کار نمی رفت".

روح الله احمد زاده کرمانی، استاندار سابق فارس، که انتصاب معاون او به عنوان سرپرست استانداری باعث برگزاری تجمع اعتراضی شده، از افراد نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر محمود احمدی نژاد به شمار می رود.

برخی اقدامات روح الله احمد زاده کرمانی در زمان تصدی خود بر استانداری فارس، با اعتراض روحانیون ارشد استان فارس و حتی احمد جنتی دبیر شورای نگهبان مواجه شده بود.

محمود احمدی نژاد ده روز پیش آقای احمد زاده کرمانی را به عنوان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران منصوب کرد.

او در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جای حمید بقایی را گرفت که بیستم فروردین ماه گذشته، از سوی آقای احمدی نژاد به عنوان معاون امور اجرایی رئیس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب شده بود.

مطالب مرتبط