رحیمی: افراد خطرناکی در مسیر دولت سنگ اندازی می کنند

رحیمی و احمدی نژاد حق نشر عکس BBC World Service
Image caption معاون اول رئیس جمهور می گوید که این روزها افراد خطرناکی در مسیر دولت سنگ اندازی می کنند

معاون اول رئیس جمهوری ایران می گوید که در شرایطی که دولت برای اجرای برنامه هایش نیازمند آرامش است، افراد خطرناکی در مسیر آن سنگ اندازی می کنند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور ایران روز شنبه ۷ خرداد (۲۸ مه) به اتهاماتی که در این روزها به دولت زده می شود اشاره کرد و گفت: "برخی افراد با طرح اتهامات بی اساس به نظام ضربه می زنند. این افراد خطرناک ترین افراد هستند که در مسیر ما سنگ اندازی می کنند. خداوند شر آنها را از سر ما کم کند."

او اتهاماتی را که یکی پس از دیگری آنهم "بدون سند و مدرک" و حتی از طرف "مسئولان" به دولت زده می شود را "ظلم به مردم و نظام" دانست.

سخنان آقای رحیمی در حالی منتشر می شود که روز پنج شنبه (5خرداد) اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران با انتقاد تند از عملکرد دولت، خواهان تلاش حکومت برای بازگرداندن اعتماد شهروندانی شد که "به تردید افتاده اند."

او در یک سخنرانی در تهران گفت: "فریبکاری ها موقت است، آمار دروغ دادن، ادعای دروغ کردن، پول بیخودی مصرف کردن که مردم می فهمند یک بازی است، بیت المال را به غارت بردن برای خرید چند رأی و امثال این چیزها دیگر در مردم جواب نمی دهد."

این سخنان اشاره ای آشکار به اقدامات دولت محمود احمدی نژاد محسوب می شود که منتقدان، آن را به دستکاری در آمار اقتصادی، سوءاستفاده از اموال دولتی برای خرید رأی در انتخابات جنجال برانگیز دو سال پیش و همچنین تلاش برای خرید رأی در انتخابات آینده مجلس متهم می کنند.

آقای رحیمی همچنین "حکومت اسلامی بدون ولایت فقیه" را همانند حکومت های اسلامی برخی از کشورهای همسایه دانست که هر روز در کشورشان "درگیری و خونریزی" است.

او حکومت اسلامی را همچون خیمه ای دانست که برای استوار ماندن محتاج "عمود ولایت فقیه" است.

به نظر می رسد سخنان آقای رحیمی در جواب منتقدان دولت است که این روزها آن را به نافرمانی در برابر رهبر ایران متهم می کنند.

موضوع جنجال برانگیز استعفاء و بازگشت به کار حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران سرآغاز ماجرایی بود که منجر به اختلاف نظر میان آیت الله خامنه ای رهبر ایران و محمود احمدی نژاد شد و چندین روز در صدر اخبار داخلی ایران قرار گرفت.

حملات علیه آقای احمدی نژاد و نزدیکان او از سوی هواداران آیت الله خامنه ای پس از این ماجرا اوجی بی سابقه گرفت و هنوز هم ادامه دارد.

محمدرضا جعفری فرمانده سپاه نیز امروز و در جمه مسئولان بسیج دانشجویی گفت: "اتفاقات مهم در تاریخ اسلام زمانی رخ داد که مردم، قدر ولایت را ندانستند و ما نه تنها در حرف بلکه در عمل هم باید در راستای تدابیر ولی فقیه عمل کنیم و مسئولان حکم رهبری را فصل الخطاب بدانند."

مطالب مرتبط