اقرار یک ایرانی به تلاش برای صدور قطعات موشک از آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا حق نشر عکس none
Image caption دولت آمریکا دهه هاست که ارسال فناوری نظامی به ایران را ممنوع کرده است

یک ایرانی مقیم کالیفرنیا در دادگاه فدرال اعتراف کرد در صدد ارسال غیرقانونی قطعات موشکی و دستگاه های آزمایش رادیویی به ایران بوده است.

بر اساس بیانیه ای که وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه منتشر کرده داوود بنی عامری، ۳۸ ساله، اتهام توطئه چینی برای صدور فناوری و کالا به ایران را بدون مجوز وزارت خزانه داری پذیرفته است.

این بیانیه می افزاید او اعتراف کرده است که بدون دریافت مجوز از وزارت خارجه آمریکا بدنبال ارسال قطعات نظامی ممنوعه به ایران بوده و قانون کنترل صدور اسلحه را نقض کرده است.

مجازات این دو اتهام به ترتیب حداکثر ۱۰ و ۲۰ سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار جریمه نقدی است.

متنی که وزارت دادگستری منتشر کرده حاکی از آن است که بدلیل همکاری متهم با مقام های آمریکایی احتمالا مجازاتی بین ۳ تا ۵ سال زندان خواهد داشت.

قاضی ساموئل دریگهیائیان حکم آقای بنی عامری را که هم اکنون در بازداشت است، در ۴ اوت صادر می کند.

داوود بنی عامری در ۹ اوت سال ۲۰۰۹ دستگیر و در دسامبر همان سال متهم شد.

او اقرار کرده که ۱۰ آداپتور متصل کننده برای سیستم های موشکی تاو Tow و نیز تاو ۲ از یک شرکت ثبت شده در شیکاگو که توسط نیروهای امنیتی کنترل می شد خریداری کرد.

آقای بنی عامری در صدد ارسال این قطعات به ایران از طریق امارات متحده عربی بوده است.

او همچنین پذیرفته است که سه دستگاه تست رادیویی مارکونی از یک شرکت مستقر در ایالت ایلینوی خریداری کرده و به دوبی فرستاده تا از آن طریق به ایران ارسال شود.

یک آمریکایی ایرانی الاصل ۴۰ ساله بنام اندرو تلمی و شهروند دیگر ایران، سید مجید موسوی که در ایران زندگی می کند نیز در ارتباط با این پرونده متهم شده اند.

مطالب مرتبط